Megértettem a spam-et. Gondolkoztam rajta, kinek éri meg mindenféle leveleket küldözgetni vakon (nem létező email címeken is kapok leveleket) és direktbe. Ha nem lenne valakinek nagyon jó, nem csinálnák. Vagyis valaki nagyon jól megél belőle.
1) Aki bizonytalan terméket árul. U1agra klónt. Vagy hasonlót. Egy-egy oktondi biztos fennakad a hálón naponta. Megfizetik a tanulópénzt. Az árusnak. Kis pénz.
2) Aki összelopkodja az email címeket és eladja pénzért. Azért küld levelet (amiben nem is kell semmit reklámoznia), hogy megtudja, él-e a túloldalon a cím. Hogy még pontosabb címlistát tudjon eladni. Garanciával. Kis pénz.
3) A mail szolgáltató, aki forgalom alapján számláz. Minél több spam érkezik az ügyfeléhez, annál többet keres. Ez is kis pénz.
4) A mail szolgáltató, aki spam szűrőt üzemeltet. Minél több a világban a spam, és minél jobban ki tudja őket szűrni, annál többen pártolhatnak át hozzá. Pénzér. Jó pénzér. Olyan ez, mint a rendőrségi telefon vonal, hiába beszél mindenki mobilon, a rendőr azonnal kap vonalat, még ha valakit meg is kell érte szakítani. De ez nincs ingyen, a szolgáltatásért fizetni kell.
Ma megkaptam a szolgáltató reklámanyagát, és megtudtam, hogy lehet a spam bizniszből még több pénzt kiszedni.
5) A mail szolgáltató, aki minden beérkező levél után emelt díjas SMS-t küld. A felhasználó, aki ingyen email címet csinál magának, és annyira fontosnak érzi magát, hogy elő is fizet az SMS értesítő szolgáltatásra, nehogy lemaradjon egy fontos viagra akcióról, emeltdíjas SMS-ben kapja meg: önnek új levele érkezett. 10 darab SMS ára 480 Ft, vagy 55 SMS 1000 Ft. Napi 200 spam-et kapok, ki lehet számolni. Úgy napi 4000 Forint a szolgáltatóé.
Íme, így lehet ingyenes ímélből és spam-ből meggazdagodni!
Azt írja: "Értesüljön SMS-ben fontos leveleiről." És ki a Náncsi néni fogja majd eldönteni, melyik levelem fontos? Vagy a szerződéssel felhatalmazom a levél szolgáltatót, hogy eldöntse helyettem? És a szempontokat hogy mondom meg nekik?
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése