2010. március 19., péntek

Érintőképernyős telefon hátránya

Játszottam egy érintőképernyős telefonnal, és inkább visszatértem a saját bevált Nokiámhoz. Jó jó, ha a Facebook ott van a "főoldalon", meg a Helsingin Sanomat hírei, meg az aktuális időjárás (bár elég kinézni az ablakon, hogy tudjam felhő van-e vagy napocska), de minduntalan oda-odanéz az ember, hogy vajon nem írt-e valaki valami újat a falra, vagy hogy nem jött-e valami ropogós friss hír. Az is jó, hogy hazavisz, kipróbáltam a magyar, az angol és a finn navigátort, az angol egész jól mondja, mikor forduljak, a magyarnak gondjai vannak vele: "50 méter múlva hamarosan megérkezel a célhoz", mire kimondja, már túl is mentem. Érezni, hogy az angol szöveget akarták magyarítani, de magyarul kicsit máshogy kell mondani. "Vezess 500 méter tovább."

A kollegám most hozott valami ősrégi Nokiát, N91-est, mert mindenképpen képernyőt akar lopni. Letöltöttük a Screenshot nevű programot, de az nem megy az N97-esen, hát ha nem, akkor nem a programot, hanem a telefont cseréljük. Az N91-en is hasonlóan néznek ki az ikonok, szép szines a képernyő, de csak nem találjuk rajta a menü gombot, nehézkes használni, és ahogy nézem, a kollegám minden percben elköveti azt a hibát, hogy az ikonokat az ujjával akarja megnyomni. A képernyőn. Nesze beidegződés.

Nekem a gépelés volt nehéz, a lapos kijelzőn nem érezni vakon, hol vannak a gombok, a "bioszenzor" az ujjamban, ahogy olvasom valahol, nem jelez, mikor, hol kell nyomni.

Ráadásul a folyamatos "jelenlét" folyamatos net kapcsolatot igényel, amihez egyrészt adat csomag kell, másrészt megeszi az akkumulátort, csoda, ha a teszt telefonom estig kibírja hazáig. Viszont jobb képeket csinál, mint a sajátom.

Nincsenek megjegyzések: