2012. május 16., szerda

Jó hét

Szeretem az ilyen hetet, amikor már szerdán péntek, ráadásul úgy, hogy az a szerda egyben hétfõ is, és csak fél munkanap. Tegnap nem kellett dolgozni a konferencia miatt, ma fogorvos volt reggel, holnap meg valami vallásos ünnep. Igaz pénteken még dolgozunk, de fizetésnap, féllábon is kibírom. Szóval holnap szünet, lehet bepótolni az elmaradt alvásokat, már most el kellene menni, de hajnal kettõ elõtt esélytelen, bár ma mégis, ha hajnal 3kor ébredtem.

Elküldtem végre a teszt stratégiát, és találtam vevõt a szakdolgozatom vagy diplomamunkám fordítására. Már csak le kellene fordítani. Lehet, hogy beöntöm a gulgi translate-be, az megcsinálja a nagyját.

Volt egy jó dolog is. 1-2 hete nem találom az elektronikus közlekedési kártyám, vagy másnéven HKL (helsinki közlekedési lállalat) bérletem. Ciki, mert névre szóló. Van egy másik a vendégeknek, ami átruházható, gondoltam töltök rá pénzt, azzal kedvezményesebb utazni, mint kp-vel. Meg volt egy harmadik is itthon gondoltam megnézetem azt is, miféle kártya az. Azt mondja a néni, hogy ez a harmadik az saját névreszóló kártyám volt, amit egyszer elvesztettem (de itthon meglett). Le van tiltva. Viszont amit helyette adtak, ami most van elkallódva, azt valaki megtalálta valahol, és leadta a helyi ügyfélközpontban. Hurrá, akkor nem kell otthon a rumliban keresni. Naszóval a böcsületes megtaláló leadta, nem is hiányzik róla pénz, és nem kér érte megtalálónak járó jutalékot (ami amúgy 8 euro szokott lenni). A letiltott kártyát viszont bevonták, annak már semmi hasznát nem venném.

A párom meg állást keres, jó lenne valahogy bevetni a kapcsolat tökét, ha már konferenciálok, meg mindenkinek mindenféle tippeket osztogatok, adjanak már tippet, hogy hol keresnek profi tesztert, olyat, aki pythont, javát és sql-t is tud programozni, de csak pingvines gépen, ami nem biztos, hogy hátrány.

Nincsenek megjegyzések: