2012. július 12., csütörtök

Csapda

Nincs is itt olyan meleg, mint a ferihegyi reptéren! Te hogy viseled, kérdeztem a kullancsot. Azt mondja, bemegy az erdőbe, ott csak 20 fok van. Megy a ventilláció, a mentes sör, és alig eszünk, nem is olyan vészes ez a páneurópai nyár, mondhatni élvezem, ahogy a hátamon lefolyik és az alsógatyámba csorog az izzadstág. Nekem újdonság ez, nektek mindennapos. A Tisza kellemes.

Mindig is mondtam, hogy hülye az, aki júliusban hagyja el Finnországot, akkor megy el nyaralni. Júliusban van a legjobb nyár, 26-28 fok, kibirható. Az udvarunkon most kezd beérni eper, borsó, és a meggy, ami finneknek savanyú, most mind kárbavész a locsolás. Itt meg megfővünk saját levünkben. Csapda helyzet, most én is hülye vagyok. De ha egyszer az óvoda egész júliusban zárva, kénytelen vagyok a szabadságot akkor kivenni, s ha már kivettem, nem marad elég, hogy májusban vagy szeptemberben jöjjünk, mikor ott már hideg, itt meg jobban elviselhető. Jövőre majd máshogy csináljuk.

A piac csodálatos, tele friss zöldséggel, gyümölccsel, aminek az ára megfizethető. És még itt, a kisvárosban is kapni virslit, vega felvágottat, kefirt, fehér kenyeret, és ami a legjobb, burekot.

A parton a kávé jó, az árnyék elviselhető. Csak azt nem értem, hogy lehet a pohár bor ára 5-10-szer drágább, mint az égetett szeszesitalok.

2 megjegyzés:

Névtelen írta...

Botond tévedtél egy 10-est, 16-18 fok B+ (nyarat akarok, most!)
R.

LJ írta...

Ja, meg Mo-n is tevedett egy tizest. Kb. annyival volt melegebb a mult heten, es allitolag 1.5 het mulva ter csak vissza az a hoseg. Kivancsi vagyok akkor is elvezni fogja-e... :D