2012. július 3., kedd

Horkolástól rákot

Épp ma gondolkoztam rajta, hogy a betegségek, elsõsorban a rák összefügghet azzal, ha a szervezet nem kap megfelelõ mennyiségû oxigént a regenerálódáshoz. Abban is hiszek, hogy a szervezet képes regenerálódni, pl alvás vagy pihenés közben, ezért is lenne fontos éjjel rendesen aludni. R küldött egy cikket, amiben azt írják, hogy aludni lehet, sõt talán jobb is két menetben, az éjfél elõtti alvás kifejezés erre utalhat, hogy az alvásnak korábban két része volt, közte az ember ébren volt, imádkozott vagy meditált, esetleg gondolkodott, vagy szeretkezett. Mind hasznos a stressz-kezelésben.

Na de az oxigén. Alvás közben a szervezet regenerál, és ehhez más vegyi anyagot nem vesz fel (sem nem eszünk, sem nem iszunk alvás közben), csak oxigént. Meg a meditálás, meg az om és a prána is a légzésre utal. Kell az a levegõ! Nesztek, erre megjelenik, az index címû tudományos lapban a cikk, ami ugyanezt írja. Szóval aludni kell, és ha lehet horkolás nélkül kell aludni. Na azt hiszem ez itt a kihívás, ha alvás közben nem tudom kontrollálni magam, hogy veszem majd rá, hogy álmomba ne beszéljek, és ne horkoljak?

"A gyakori éjszakai légzéskimaradással családtagjaikat megrémítő emberek – általában férfiak, akik ráadásul gyakran túlsúlyosak – ötször gyakrabban halnak meg rosszindulatú daganatok következtében, mint az emberek általában."

Én még azt gondoltam hozzá, hogy egy 120 kilós személyiség sejtjei fele annyi oxigént kapnak alvás közben, mint a 60 kilós feleségéé. Mert hogy ugyanannyi belégzésre és oxigénmolekulára kétszer nagyobb hústömeg jut. Ezért élnek tovább a nõk, mert jobban tudnak regenerálódni éjszaka.

Megint vissza a mókuskerék elejére. Ahhoz, hogy ne legyek rákos, meg stresszes, aludni kell. Ahhoz, hogy nyugodtan tudjak aludni, tilos horkolni. A horkolás oka meg a kövérség, tehát elõbb le kell fogyni. De hogyan?

---

Ma már a cigarettásdobozok oldalán ott a felirat, hogy a dohányzás káros. Tegnap a Lidl-ben olyan cigarettás dobozokat láttam, amin kis füzetke volt, tanácsok a cigarettáról való leszokáshoz. Vajon mikor jutunk el oda, hogy a kajákra rá lesz írva, hogy a túlzott étkezés elhízást, az elhízás betegségeket okoz? És mikor lesznek zabálásról leszoktató tudományos programok, tapaszok, és propaganda? A gond az, hogy míg a cigarettáról mindenki tudja, hogy káros, és ma már 18 év alattiak hozzá sem férhetnek, a boltban is eldugják, szóval nehezebb megszerezni, a kaja viszont korlátlan mennyiségben elérhetõ, és senki nem figyelmeztet a veszélyeire.

Nincsenek megjegyzések: