Na de az oxigén. Alvás közben a szervezet regenerál, és ehhez más vegyi anyagot nem vesz fel (sem nem eszünk, sem nem iszunk alvás közben), csak oxigént. Meg a meditálás, meg az om és a prána is a légzésre utal. Kell az a levegõ! Nesztek, erre megjelenik, az index címû tudományos lapban a cikk, ami ugyanezt írja. Szóval aludni kell, és ha lehet horkolás nélkül kell aludni. Na azt hiszem ez itt a kihívás, ha alvás közben nem tudom kontrollálni magam, hogy veszem majd rá, hogy álmomba ne beszéljek, és ne horkoljak?
"A gyakori éjszakai légzéskimaradással családtagjaikat megrémítő emberek – általában férfiak, akik ráadásul gyakran túlsúlyosak – ötször gyakrabban halnak meg rosszindulatú daganatok következtében, mint az emberek általában."
Én még azt gondoltam hozzá, hogy egy 120 kilós személyiség sejtjei fele annyi oxigént kapnak alvás közben, mint a 60 kilós feleségéé. Mert hogy ugyanannyi belégzésre és oxigénmolekulára kétszer nagyobb hústömeg jut. Ezért élnek tovább a nõk, mert jobban tudnak regenerálódni éjszaka.
Megint vissza a mókuskerék elejére. Ahhoz, hogy ne legyek rákos, meg stresszes, aludni kell. Ahhoz, hogy nyugodtan tudjak aludni, tilos horkolni. A horkolás oka meg a kövérség, tehát elõbb le kell fogyni. De hogyan?
---
Ma már a cigarettásdobozok oldalán ott a felirat, hogy a dohányzás káros. Tegnap a Lidl-ben olyan cigarettás dobozokat láttam, amin kis füzetke volt, tanácsok a cigarettáról való leszokáshoz. Vajon mikor jutunk el oda, hogy a kajákra rá lesz írva, hogy a túlzott étkezés elhízást, az elhízás betegségeket okoz? És mikor lesznek zabálásról leszoktató tudományos programok, tapaszok, és propaganda? A gond az, hogy míg a cigarettáról mindenki tudja, hogy káros, és ma már 18 év alattiak hozzá sem férhetnek, a boltban is eldugják, szóval nehezebb megszerezni, a kaja viszont korlátlan mennyiségben elérhetõ, és senki nem figyelmeztet a veszélyeire.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése