Amit észrevettem: olyan egységes nyelven fogalmazott, hogy öröm volt nézni. Viszont ez nem az, amit én valaha le tudnék írni, ebből hiányzik a saját stílusom, az egyéniségem, a béna angolom.
Ha belegondolok: hamarosan mindenki az MI-vel fogja iratni a szövegeit. Minden szöveg szép, egyenletes, korrekt angol lesz, egyforma. El fog veszni a sokszínüség és az egyéni hang.
Még tovább gondoltam. Az MI elveszi az individualitásunkat.
---
Korábban láttam egy rajzot arról, hogy az iskola elveszi a gyerekek kreativitását és individualitását. A képen sorba bement a mindenféle méretű gyerekek az iskolába, és a túloldalon azonos, kocka fejű emberek jöttek ki. Kerestem az interneten, az MS segítségével is, de nem találtam meg az igazit (ha megvan, kérlek írd be a linket kommentbe, kéne).
Ez jutott eszembe most az MI-ről, hogy ugyanúgy fogja megölni az individualitást, mint az iskola a 60-as - 80-as években. (A Pink Floyd egyik dalában volt "we dont need no education", onnan vettem a képet is.)
Ugyanez az érzés volt bennem amikor a startup vállalkozásokról tanultunk. A startup cégeknél fontos volt az egyedi ötlet, amivel minden más próbálkozó vállalkozás közül ki lehetett tűnni (lásd: Karaoke kapitalizmus). Mégis, ezektől a különféle cégektől azt követelték, hogy egységes formában, 7-dobozos canvason, és 2 perces pitchben mutassák be az ötletüket, hogy befektetői pénzhez jussanak. Ez szerintem megölte az individualitásukat.
Mint ahogy a konzulens cég rákényszerített, hogy az ő saját, egységes CV sablonjukat használjam a saját, szerintem jól felépített cv-m helyett. Kiszedte belőle az egyéni hangot.
Most ugyanez történik: az AI-val írt szövegből eltűnik az egyéni hang.
---
Jaj, mi lesz, ha minden krimit vagy regényt vagy verset majd az MI-vel fognak megíratni vagy kijavíttatni?
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése