2012. április 2., hétfő

Elsõ nap az óvodában

Ma megint szép fehér volt minden, reggelre 10 centi hó esett, az a tapadós, ropogós hó, amibõl a legjobb hóember készül. A járdát letakarították, ezért szánkóval mégsem lehetett messzire jutni.

Lányom ma kezdte hivatalosan az óvodát. A szoktatás alatt csak az udvaron játszott a többiekkel, és a párom is végig ott volt vele. Ma úgy beszéltük meg, hogy reggelire visszük, együtt kimennek az udvarra, és ott is marad egy kicsit egyedül, anyuka ebéd után megy érte. Reggel hisztizett, hogy õ nem akar óvodába menni, ebéd után meg nem akart haza menni, ott akart maradni a többiekkel aludni. Pedig soha nem alszik el ebéd után. Talán mégiscsak jót tett az a reggeli veszekedés. Otthon olyan rossz, hogy annál már az óvoda is csak jobb lehet.

Most várom, hogy sikerült nekik haza jutni, mert ebben a felemás idõben sem a babakocsi, sem a szánkó nem mûködik.

Nincsenek megjegyzések: