A betegség úgy néz ki tova, elmúlik az, ha menni kell itthonról. És menni kell, mert nem akarunk locsolókat. Nem akarunk magyarázkodni, hogy nálunk se disznó, se pálinka. Azt hittem M*sz ígyis beállít hajnalok hajnalán, de lehet, hogy M*sz nincs is itthon, szkvassolni is ritkán jár, valahol külföldön próbál szerencsét. Na persze, a válság szanaszét csapja megint a népet a világban.
Mielõtt elindultunk, meg kellett csinálni a tortát, elvégre a lányunk ma 3 éves. A boltok csak délben nyitnak, ott sem biztos, hogy kapnánk torta lapot, hát gyorsan a Mamika receptje alapján csináltunk egy pite/kalács alapot, arra csokikrémet pudingból és vajból, és csokibevonatot. Azt vittük magunkkal. Viszont az a krém csak nem akart megszilárdulni, keverni kellett újat vajból. Végül nagyon finom lett, a lányom kétszer is kért belõle.
Aztán este újabb tortakészítés: holnap vinni kell az óvodába is. Olyat, amiben nincs tojás, mert az egyik gyerek allergiás a tojásra. Csokitorta lett ez is, jól néz ki, de kicsit nedves a tésztája, törõs. A tetejére csokibevonó és vajkrémbõl díszítés került. Egészen belejöttünk.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése