2012. április 16., hétfő

Volna

Beszélgettem egy régi ismerõssel. Akkor költöztek haza Magyarországra, mikor Finnországba vissza akartam jönni. Õ ajánlott be a céghez - cseréltünk, õ ment, én jöttem. Azért jöttem vissza, hogy új életet kezdjek, és új társat találjak. Akkor még nem ismertem a mostani feleségem, de mint kiderült, Bubukát, az elõzõ autónkat tõlük vette. Kicsi a világ.

Azóta tartjuk a kapcsolatot, ha otthon járunk, a lányok összeeresztik a lányokat, látnátok, milyen kiabálást és hajtépést rendezett a két hároméves. Én meg azt szerettem volna kideríteni: hol jobb élni? Kinek jobb? Nekik bejött: jó állás, igaz vidéken, ingázás a munka és a család között (azt mondják a külön élés a hosszú házasság titka lásd a szüleim esetét is), de jut lakásfelújításra, és finnországi síszünetre.

Azon gondolkoztam, ha ilyen állásom lett volna, és otthon családom, vajon vissza akartam-e volna jönni? És ha õk nincsenek, ha az az állás, amit ajánlottak, nincs, vajon vissza tudtam volna jönni? És ha a páromnak nincs a tõlük vett kocsija, amit egyszer bátorkodtam kölcsönkérni, vajon összejöttünk-e volna?

Annyi sok véletlen, annyi sok volna, hogy ha valami máshogy lett volna, az én mesém is máshogy alakult volna. Ahogy a múmis könyv is írta: véletlenek mentén élünk, a véletlen események, lehetõségek jönnek, és azon múlik a jövõnk, hogy megfogjuk-e ezeket a lehetõségeket, mint a kútba dobott kötelet, vagy elengedjük magunk mellett? Persze, ahogy az lenni szokott, a lehetõséget akkor, amikor felbukkan, nem tudjuk megítélni, nem tudjuk, melyik döntésünknek lesz jobb következménye.

Na azoknak az élete irigylésre méltó, akiknek sorra bejönnek a döntéseik. Lehet, hogy a meditáció, a gondolkodás, a világos látás, vagy a felsõbb hatalmakkal való kapocslat segíti a sikereseket?

Bár nekem is lenne egy ilyen titkos felsõbbrendû kapcsolatom! ... Azt hiszem, ez csak döntés kérdése. És a döntést, mint valami mágikus szertarást, meg kellett ejteni. Remélem, hogy a bennem lakó fény, vagy isteni, vagy a mindenkit körülvevõ univerzum, vagy a kozmikus sugárzás forrása, a mindenség a helyes útra irányított.

Miután a vendégek elmentek, azon gondolkoztam, vajon kapcsolatba kerültem-e volna azzal a szellemi energiával, ami körülvesz, ha nem számûzöm magam Finnországba. Vagy valaki pont ide irányított? És vajon az ismerõsök tudják, hogy milyen életmód és gondolkodás-változáshoz segítettek hozzá?

2 megjegyzés:

kövi sára írta...

de hát mi a siker szerinted?

Betond írta...

Siker? Szociális életszínvonal, vagy egy cél elérése, vagy a kudarc ellentéte.

Sikeres az, akit sikeresnek tartanak :) - ez a legjobb definíció.

Sikeres az, aki magát annak érzi. Ez a másik legjobb definíció.

Sikeres az, aki boldog? Aki úgy éli le az életét, hogy teljesíti a kitûzött céljait, és megelégedik azzal.

Sikeres-e az, aki a kudarc elkerülése miatt nem mer kitûzni célokat? És mivel nem tûz ki nagy célokat, a kicsiket mind teljesíteni tudja?

Tehát sikeres az, aki mer és képes kitûzni célokat, amiket képes elérni, és ez boldoggá teszi.

Nnna?