Pár napja még volt hó
Ilyen volt két napja
Ilyen zöld volt ma
Ugye mondtam, hogy ereje van a napnak? Hogy a nap sugarai éltetnek, teremtenek (és rombolnak is)? Pikk pakk életre keltik a bokrokat. Nem véletlen tisztelték az egyiptomiak Ré-t, a napistent. A fény a tudás, a bölcsesség jelképe (lásd: megvilágosodott = megokosodott), és a katolikus szentképeken sem véletlen a szentek feje körül (vagy fölött) a fénykarika. És ET ujja is fénylett.
Azon gondolkodom, hogy a megfelelõ fény hasznos, a túl sok fény káros. A túl sok tudás is káros? A virágnak fény kell a növekedéshez, de ha túl sok fényt kap, megég. A fotózáshoz fény kell, de ha filmet további fény éri, "fényt kap", az is tönkremegy. Ha nem napozunk, besavanyodunk, de ha túl sokat napozunk, kinõnek az anyajegyek. A túl sok IQ is inkább hátrány...
Ezek után el tudom képzelni, hogy ha valaki megfelelõ mennyiségû információt kap, az jó, de ha túl sokat kap, az ugyanúgy megégeti. Mint amikor a google millió találatot hoz fel, és nem tudod, melyik az igazi. Az információk rendezéséhez és csöpögtetve adagolásához kellenek a tanítók, a világítótornyok... Meg a tudásfrissítõ coach-ok.



Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése