2012. május 17., csütörtök

Nem beszámítható?

Nézem ezt a bohóckodást a norvég tömeggyilkos kapcsán, azon vitatkoznak, hogy beszámítható volt-e mikor a tettét tette. Aztán itt a kulcsi eset, most azt mondják mégsem volt az. MIVAN? Ha valakirõl kiderül, hogy nem beszámítható, hogy agyilag zokni, akkor büntetlen gyilkolhat? Akkor nem lehet felelõsségre vonni? Ilyen nincs. Függetlenül attól hogy milyen elmeállapotban van, senki ne gyilkolásszon itt a szomszédban, mert morcos leszek, tessék megbüntetni szépen. Mert még kiderül, hogy a mai törvények szerint Hitlert se lehetne elitélni. Magyarul a rosszfiúkat elmeállapottól függetlenül le kell csukni.

5 megjegyzés:

blis írta...

Azért, én körülnéznék a közvetlen környezetében is.
Mitől lett ilyen?
Mások nemhaladnak erre???

LJ írta...

Ja, a zart osztaly, meg a kenyszer gyogykezeles a lecsukas az o esetukben. Azert egy beteg embert, foleg, ha nem beszamithato, nem lehet bortonbe kuldeni. A tobbi eliteltre is veszelyes lehet.

Névtelen írta...

Kedves LJ. Fogom magam, lelõlek, megeszlek vacsorára, és aztán röhögök a Hárshegyen, mert nem kell börtönbe menni.

Tényleg nem kellene jobban büntetni? Az meg talán visszafogná a politikusbûnözést is, ha a börtönben emberevõ idiótákkal kerülhet egy cellába az ember. Akkor nem merne indokolatlan adót emelni senki.

LJ írta...

Kedves Nevtelen. Tedd ezt, nem fogsz rohogni a Harshegyen, a kenyszer gyogykezeles nem annyira vicces dolog.
De, kellene jobban buntetni, es eleg radikalis nezeteket vallok a buntetesi tetelek teren. Viszont, ha valaki beteg, es nem beszamithato a cselekmeny elkovetesekor, azt elobb gyogyitsuk meg, ne kuldjuk egybol bortonbe.

Maria írta...

Láttátok a 15 pernc hírnév c. filmet? Ott a főgonosz pont ugyanerre bazírozott, de aztán egy nem kellően megértő valaki jól lelőtte, nem jutott neki gyógykezelés, sőt a könyvét se tudta jó pénzért megírni...