Finnországban anyák napja mindig egy héttel késõbb van, mint Magyarországon. Talán azért, hogy véletlen se essen egybe május elsejével, ami berúgós diákünnep. Ez az egy hét extra idõ épp elég volt rá, hogy kinyíljon a tulipán. Most szedjem le és tegyem vázába, vagy üljük körül?
Ez meg itt a bizonyíték, hogy tényleg megjött a tavasz, hajtanak a fák.
Tegnap füvet vetettünk, és hagyjuk, hogy a felhõk locsolják, csak az eresz alatt mentem ki locsolni, hátha idén megmarad. Az a szép zõd gyep. Mert az mindig hiányzik. Mert amit 2 éve kitettünk, az vacak lett, felforgattuk. Amit tavaly belevetettünk, az nem fû volt, hanem valami apró hagymás virág, fûszálnak látszó levelekkel, olyan apró magokat hozott, mint Blis ibolyája. Tele volt vele az elõkert. Most kitépkedtük, és próbálunk bele igazi füvet, talán sikerül.
Az ablakban meg elkezdett kihajtani a retek, a paradicsom, meg a bazsalikom. Az udvaron meg a tök. A málna, a ribizli és az eper is szépen zöldell, úgy néz ki megmaradnak, már sajnálom, hogy nem vettem 4-5 málnabokrot, és nem ültettem be vele végig a kerítés elejét. Nemis tudom, milyen távolságra kellett volna a málnabokrokat tenni egymástól, ha sorba ültetem.
1 megjegyzés:
Szerintem a sorokat egymástól 150cm-re, a soron belül a töveket olyan 80 cm-re. Kb.
Megjegyzés küldése