Lehet, hogy a Facebook forradalmat csinál a magyar névhasználatban? Elég radikálisnak tûnik ugyanis a változás, ahogy a gyerekeim hívják újabban az ismerõseiket. Nem azt mondja, hogy a Molnár Laci, hanem hogy a Laci Molnár írja a facén. És mindenkit úgy neveznek, ahogy a facebook megjeleníti, vagyis elõbb a keresztnév, utána a családnév. És nem csak a netes üzenetekkel kapcsolatban, IRL is. Nekem fura, nekik természetes a Lili Horvát és a társai. Lehet, hogy apróság, és nem érdemes szõrözni miatta, vannak nagyobb problémák a világban, mint a szíriai helyzet, meg a 28 fok árnyékban, Finnországban.
Szerencsére a Gaia elméletbõl tudjuk, hogy a Föld nem pusztul el, hanem újraszabályoz. Mint ahogy a ló is ledobja a hülye utast magáról. A névhasználat megváltozása ellen meg nem tiltakozni kell, hanem átírni a tankönyvet.
1 megjegyzés:
Nekem az is fura, hogy az őseink nem használtak hangulatjeleket a levelezéseikben... :)!
Megjegyzés küldése