Érdekes ez a Finnország. Meg a finn gondolkodás. Most épp a könyvtár. Mindig is ingyenes volt a kölcsönzés, hála az elõrelátó politikának: ha valaki munkanélkülivé válik tanulhat, átképezheti magát, és hozzá a könyveket ingyen megkapja a könytvárból. Közben a könytvárak közösségi házzá váltak. Lehet kölcsönözni laptopot (Magyarországon is lehet internetezni), lehet kölcsönözni társasjátékot és videojátékot, nem csoda, hogy a gyerekek beszoktak a könyvtárba (inkább oda, mint a plázákba, mondják). Na de ez zavarja a hagyományos könyvtári szolgáltatásokat, az újságolvasást és tanulást. Erre most azt találták ki, hogy füldugókat osztanak, az egyik espooi könyvtárba felszereltek egy füldugó automatát (írja a mai
HS), és ha valaki csendre vágyik, nem kell a fiatalokat csitítani (még megvernék érte), saját maga kapcsolja ki õket - füldugóval.
"Asiaa on kehuttu loistoideaksi. Niitä on mennyt yllättävän paljon. "
Füldugó-automata a tapiolai könyvtárban
Folyománya: hamarosan eljutunk oda, ha valakinek lövöldözni támad kedve, nem kell rászólni, hadd tegye, vesz majd mindenki magának golyóálló mellényt a golyóállómellény-automatából. Szerintem szabadalmaztatni kellene az ötletet.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése