2012. július 4., szerda

Tökfõzelék ízű gombás melegszendvics

Volt egy csomó párnapos kenyerünk, lereszelni való sajtunk, gondoltam csinálok melegszendvicset. Gombásat, mert gombás ízt kívántam, most kivételesen paradicsom mentesen. Vettem gyorsan pár szem gombát, apróra felvágtam, teflon edényben egy evõkanál vajon megpirítottam, félre tettem. Mivel volt a hûtõben egy kis darab maradék cukkini, gondoltam, bab helyett azzal szaportítom a pépet, hát nagylukú reszelõn a héjával együtt lereszeltem (1/4 cukkini, kb 7-8 deka volt), kevés olajon azt is megpároltam. A gombát és a cukkinit összekevertem 1 evõkanál apróra vágott hagymával, egy gerezd reszelt fokhagymával, két evõkanál tejföllel, sóztam, borsoztam, bazsalikommal ízesítettem, és ezt a krémet kentem a kenyérre, rá reszelt mozzarellát, és sütõben megsütöttem. Ez a mennyiség 4 kisebb szeletre volt elég. Kis mustár (esetleg ecet) is passzol a krémbe, végül azt utólag kentem a szendvics tetejére.

Nagyon finom lett, annak ellenére, hogy a gomba kevésbé, a cukkini erõsebben érzõdött, végülis az összhatás olyan gombás-tökfõzelék íz lett. Lehet kipróbálni.

2 megjegyzés:

Negra írta...

Áááááá, a konyhámban ezer fok van, minek kell neked ilyesmiket megosztanod velünk????

Alig várom, hogy főzőcskézhető állapotú legyen a hőmérséklet, erre most nagyon rácuppantam! :D

Unknown írta...

Mi lenne ha a tejföl helyett valamilyen natúr sajtkrémet tennél bele? Ez valóban olyan mint egy krém és nem ivódik bele a kenyérbe mint a tejföl.
Nálunk így készül a gombás melegkrém és isteni.
Próbáld ki.