Definíció szerint az agile fejlesztéshez univerzális, egy helyre ültetett (co-located) csapat kell. Aztán vannak olyanok, akik megpróbálják az agile fejlesztést kiterjeszteni arra is, amire definíció szerint nem lehet, a világ távoli pontjain ülõ emberek között összehangolni a munkát. Csak az már nem agile. És mivel van egy ilyen szándék, nem-betartani az egyik alapszabályt, vannak olyan cégek, akik szerszámokat és módszereket árulnak megoldani a megoldhatatlant. Sorra jönnek a hírlevelek, a white-paperek, amiben varázsszert kínálnak, hogy szervezd az agile munkát több hely között. Rengeteg pénzért én is megmondom, hogyan, de talán olcsóbb lenne, ha odautaztatnánk azt a távoli szakembert. Vagy felvennénk a helyére egy másik ugyanolyat.
Utálom az outsourcingot. Az nem megoldás.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése