2012. augusztus 8., szerda

Sugárzó csupasz mellek

Ma megint lecsupaszolták a mellkasom. Ami azt jelenti, hogy behívtak labor vizsálatra, vettek vért, ami csak rutin volt, vércsoport és alap vérkép, gondolom a mûtéthez kell, nem volt benne sem marker keresés, sem pajzsmirigy hormon, se cukor se koleszterin, ami kiverte volna a biztosítékot. Érdekes, hogy az EKG-t is a laborban csinálják, csak másik ajtón kell bemenni, és mindig kérdés nélkül borotválnak, mondom is a nõvérkének, hogy egy ideig megint nem tudok úszni menni.

Közben elõkerült egy számla, amirõl kiderült, hogy tavasszal március 13-án voltam fogászati röntgenen. 13-a, kedd, mégis szerencsétlen nap. Nem tudom mi lett volna, ha ráadásul péntek is. Azt találtam az interneten, hogy a pajzsmirigy daganatokat sokszor besugárzás okozza, például fogászati röntgen, tehát arra gyanakszom, hogy ez okozta a tumort. Azóta eltelt négy és fél hónap, tehát ennyi idõ kellett neki, hogy akkorára nõjön, hogy észre vegyem.

Vigyázzatok a sugarakkal, a röntgennel, a mobiltelefonnal, a lakihegyi adótoronnyal, de még az erõs napsugárzással is. Aztán ha besugároztak, nézzétek meg rendszeresen a nyirokcsomókat, a pajzsmirigyeket, meg mindent, hogy idõben észrevegyétek, ha új fejetek nõ.

Nincsenek megjegyzések: