2017. november 30., csütörtök

Motiváció

Kedvenc szociál-pszichológusom, Dan Ariely kitalált egy programot a fogyókúra (és megtakarítás, egészséges élet, gyógyszer rendszeres bevétele, stb) motiválására. Azt mondja, hogy az öröm, ha valami jól megy, kisebb, mint a veszteségtõl való félelem (loss aversion).

Az app, amit kitaláltak egy kis teknõs-tamagocsi, figyeli, hogy hogy áll a delikvens a saját maga által kitûzött célok elérésében, és ha sikerül az irányt tartani, akkor a kis háziállat boldog, ha nem sikerül, akkor szomorú. De ez nem elég. Ha a páciens lusta, és letért az elõírt útról, az app elkezdi letörölni (uninstallálni) a telefonjáról az általa leggyakrabban használt programokat.

Durva?

Állítólag jobban motivál.

A videó itt megnézhetõ. Az applikációról az utolsó 3-5 percben beszél.
http://danariely.com/2017/11/29/mental-design-at-poptech-2017/

Nincsenek megjegyzések: