2018. június 25., hétfő

A játék az első gól után kezdődik

Nem szeretem a focit. 22 ember kergeti a labdát, én meg itt nézem tétlenül, s hiába kiabálok be, nem hallják, tőlem függetlenül játszanak - bénán. S hiába vagyok mérges a tévére... nem tehet róla. Valamelyik nap a következő gondolat ébredt a fejemben:

"A játék az első gól után kezdődik."


Amíg nincs gól, addig a játék közömbös, kétesélyes, mint Schrödinger macskája. De amint sikerül a bekotorni az első gólt, elindul a harc: az egyik csapat próbálja megőrizni a vezetést, a másik meg meg akarja szüntetni azt.

A fenti mondat mintájára lehet faragni egy csomó hasonlót: a házasság az első válás után kezdődik, az élet az első halál után kezdődik... Zseb-coelhók, elő veletek!

Nincsenek megjegyzések: