2018. június 26., kedd

Szolgáltatáskimaradás - jelek

Dühös kollégák nyomják az IT tiketteket: nem működik a skype, nem működik a levelező, a mobil, az x adatbázis... Nekünk erről email jön. Mindenkinek. Az X program globálisan elérhetetlen... És nem értik, talán a kis indiai IT szupportos gyakornokok sem értik, hogy miért.

Azért, mert átszervezés van. Ilyenkor az SAP-ban, meg a többi céges HR adatbázisban, meg az IT adatbázisokban (AD) átteszik a dolgozókat a régi csoportból újakba, és a megszokott jogok megváltoznak. Ha valaki elfelejt bejelölni egy kis kockát, akkor onnantól az az alkalmazás nem elérhető.

Jó módja felmérni, hogy hányan használnak egy eszközt vagy adatbázist.

---

Vajon miért mindig a nyári szabadságok alatt történik az átszervezés? Vajon milyen lenne visszajönni úgy a szabadságról, hogy megtudom, megszűnt a csoportom, új a főnököm... Egyik évben a szabadságom alatt hívott a főnök, hogy ne lepődjek meg, amikor visszajövök, hogy mindenki idegbeteg körülöttem...

---

Azt még nem tudni, mi történik, mert még nem jött meg a "kommunikáció", avagy az előre megírt email, de valami vagy valaki dolgozik a háttérben. Persze hivatalosan még azt se lehet tudni, melyik csoportba kerülök és ki lesz a közvetlen főnököm. Ha nagyon akarnám, megnézhetném az Outlook profilomban a felmenőimet.

Jaj, de izgalmas :)

---

Ha annyira stresszelne, és biztos akarnék lenni, ki lesz a főnököm, elmennék olyan céghez, ahol előre megmondják, hova kerülök.

---

Ma vidáman és kipihenten ébredtem, de már elmúlt.

Nincsenek megjegyzések: