Szóval elhatároztam, hogy újra kezdem a squash-t. Orosz barátommal is squashozunk, és hogy ne égjek, magyarokkal gyakorlok. Az heti két alkalom. Ami rengeteg pénz. Azért hagytam abba két éve, mert nem tudtam kitermelni annyi készpénzt, hogy a tagdíjat fizessem. Most megegyeztünk a szervezővel, hogy kajautalvánnyal is fizethetek. Squash után a pizzát én veszem... Mióta főzök magamra (úgy könnyebb számolni a kalóriákat, s ha kiadagolom a kaját és lemérem, pontosan tudom, hogy mikor mennyi kalóriát eszek meg) minden hónapban megmarad egy valagnyi ebédjegy, amivel nem tudok mit csinálni. Szerencsére a pizzéria elfogadja, ez a kérdés megoldódik.
Most pár héten keresztül jobban odafigyelek a squash-os napokra, olyankor nem fogok más mozgást végezni, hogy pontosíthassam a képletemet. Ha nézem a kilókat, és a bevitt kalóriát, akkor meg tudom állapítani, hogy egy suash alkalom mennyi kalóriát égetett el.
Ezt szeretem ebben a kalóriaszámolásban: szinte teljesen pontosan megvannak a képleteim, hogy a szervezetem mennyi mozgással mennyi kalóriát éget el.
Ez a dolog (a számolás) tud motiválni.
1 megjegyzés:
érdemes volna lejjebb priorizálni a sétát és a squast és helyette erőrítő tréninget nyomni, saját testsúlyost otthon, vagy konditeremben súlyokkal. Adott idő alatt többet éget, izmot épít, ami még több kalóriát éget. Nem lesz löttyedt a bőröd, amikor esik a súlyod, ami neked jelenleg lehet hogy inkább jelenleg izomvesztés, mint zsírvesztés.
Megjegyzés küldése