2018. június 26., kedd

Squash

Még mindig számolom a kalóriákat. Naponta 2200-2500 kcal között eszek, de ez nekem sok, max 2000-2100 lehetne a bevitel, hogy fogyjak. Tehát mozogni kell. 1 km ütemes gyaloglás az én súlyommal tömegemmel 96 kcal fogyasztás, az kb 12 perc. 1 óra alatt el tudok égetni 480-at. Oops, ez nem kevés, de baromi unalmas. Meg minek, ha van autó? Az úszást szeretem, azzal 38 kcal-t használok 100 méteren. Fél óra alatt megcsinálok 1000 métert, az még mindig csak 380. Na de a squash! Akárhol nézem, 1 óra játék valahol 800 és 1000 kcal között van. Mondjuk mi öregesen szaladunk a labda után, meg minden meccs után ellenfelet cserélünk, így effektív játék csak 40-50 perc, számolom durván 600 kcal-val. Sokkal hatékonyabb, ha fogyni akarok. Ráadásul jól megizzaszt és megmozgat. Ma például elmúlasztotta a derékfájásomat. Meg jó a társaság. Míg az úszás magányos és meditálós, squash alatt van lehetőség megbeszélni, hogy kinek hol fáj, és kinek jobb nő a pszichológusa.

Szóval elhatároztam, hogy újra kezdem a squash-t. Orosz barátommal is squashozunk, és hogy ne égjek, magyarokkal gyakorlok. Az heti két alkalom. Ami rengeteg pénz. Azért hagytam abba két éve, mert nem tudtam kitermelni annyi készpénzt, hogy a tagdíjat fizessem. Most megegyeztünk a szervezővel, hogy kajautalvánnyal is fizethetek. Squash után a pizzát én veszem... Mióta főzök magamra (úgy könnyebb számolni a kalóriákat, s ha kiadagolom a kaját és lemérem, pontosan tudom, hogy mikor mennyi kalóriát eszek meg) minden hónapban megmarad egy valagnyi ebédjegy, amivel nem tudok mit csinálni. Szerencsére a pizzéria elfogadja, ez a kérdés megoldódik.

Most pár héten keresztül jobban odafigyelek a squash-os napokra, olyankor nem fogok más mozgást végezni, hogy pontosíthassam a képletemet. Ha nézem a kilókat, és a bevitt kalóriát, akkor meg tudom állapítani, hogy egy suash alkalom mennyi kalóriát égetett el.

Ezt szeretem ebben a kalóriaszámolásban: szinte teljesen pontosan megvannak a képleteim, hogy a szervezetem mennyi mozgással mennyi kalóriát éget el.

Ez a dolog (a számolás) tud motiválni.

1 megjegyzés:

Névtelen írta...

érdemes volna lejjebb priorizálni a sétát és a squast és helyette erőrítő tréninget nyomni, saját testsúlyost otthon, vagy konditeremben súlyokkal. Adott idő alatt többet éget, izmot épít, ami még több kalóriát éget. Nem lesz löttyedt a bőröd, amikor esik a súlyod, ami neked jelenleg lehet hogy inkább jelenleg izomvesztés, mint zsírvesztés.