2018. szeptember 12., szerda

Tanuljunk finnül

Mikor kijöttünk Finnországba, egy kukkot sem tudtunk finnül. Az első szó, amit még a kiutazás előtt be kellett magolni, ez volt:

Rukatunturintie.

Ezt kellett beírni a munkaszerződésbe, a vízum igénylésbe, az albérlet szerződésbe, a bankszámla szerződésbe, és mindenhová, mert ez volt az ideiglenes címemből az utca neve.

Pattogós, ritmusos, de bele lehet bonyolódni. Próbáljátok kiolvasni.

---
Ez onnan jutott eszembe, hogy megjött az új ösztöndíjas, és hallottam, hogy 4-5 nap itt tartózkodás után próbálja kiejteni a finn szavakat: rautatientori, Punavuorenkatu, és hasonlók.

Nincsenek megjegyzések: