Mikor kijöttünk Finnországba, egy kukkot sem tudtunk finnül. Az első szó, amit még a kiutazás előtt be kellett magolni, ez volt:
Rukatunturintie.
Ezt kellett beírni a munkaszerződésbe, a vízum igénylésbe, az albérlet szerződésbe, a bankszámla szerződésbe, és mindenhová, mert ez volt az ideiglenes címemből az utca neve.
Pattogós, ritmusos, de bele lehet bonyolódni. Próbáljátok kiolvasni.
---
Ez onnan jutott eszembe, hogy megjött az új ösztöndíjas, és hallottam, hogy 4-5 nap itt tartózkodás után próbálja kiejteni a finn szavakat: rautatientori, Punavuorenkatu, és hasonlók.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése