2018. október 31., szerda

Minden benne van, csak írni kell

Minden megvan az excelben. Már akkor, ha vezetem az excelt. Most csökkentettem, mert a munkában inkább a munkára kellene koncentrálni. Azt mondja a főnököm, mintha figyelemzavarom lenne. Azt mondja ma az ex is, hogy figyelemzavaros vagyok, mert kérdezek valamit, és nem várom meg, míg elmondja a választ. Érdekes, a főnök is ezt mondja, hogy amikor kérdezek valamit, nem várom meg a válasz végét, már ugrok a következőre. Ez nekik figyelemzavar, nekem meg "értem én a feléből is, nem kell végigmondani" vagy "nem is a válaszra voltam kíváncsi, csak akartam hallani a hangod véleményed, de így, hogy elkezdted mondani, már felesleges".

 

A nagyobbik gyermekemnek volt ilyen. Nem hallotta meg, amikor az óvónő szólt neki. Elvittük fülészetre. Ott a háta mögött álló orvos halkan suttogta, hogy "csoki". Ez volt a hallásvizsgálat. Ő meg erre: "hol, hol?" Nem süket volt, csak szelektív, a felesleges dolgokat ignorálta. Lehet, hogy én is ilyen vagyok. Nehéz velem együtt élni, nem is mindenki tud. Pedig volt mensás barátnőm, azt hittem ő felveszi a versenyt. Úgy néz ki, most van, aki ilyen hülyének is elfogad. (Az első feleségem írta még a matek jegyzetembe vizsgára tanuláskor, hogy "szeretlek, akármilyen hülye is vagy". Hát, ő is hamar elfelejtette.)

Miről is akartam írni? az excelről. Hogy ha vezetem, akkor kincseket is találok benne. Persze oda sem lehet mindent (minden jól sikerült orált) leírni, vagy a pszichológiával kapcsolatos ellenérzéseimet, de azért ilyenek akadnak.

S hogy miért nem vezetem rendszeresen? Mert
1) idő kell az alvásra, nem tökölhetem el az időt holmi excelek vezetésével
2) a munkahelyen, ahol eddig rengeteg időm volt erre, most begyorsultak a dolgok, most az alulterheltség átesett túlterhelésbe, és alig látok kettőig.
Még jó, hogy a gyerek időnként kisegít, mint ma is, itthon lehettem. Bár hívtak a bolondok házából, s az orvosom küldte volna a kényszerzubbonyt, de most még sikerült lepattintani. (Az, amelyik a derékfájást nyugtatóval akarja kezelni.)
3) töröltem az exceleket a munkahelyi laptopról, mert állítólag monitorozzák, mennyit dolgozok és mennyit "lazsálok".
Hát én ezt nem értem, hogy a kilóim, meg a kalóriáim, meg a kis (negatív) vagyonkám sokkal jobban érdekel, mint a product owner kívánsága, és a programozók baszogatása a ferdetükörrel. Talán be kellene kenni a munkát cukorral, uram bocsá síkosítóval, és akkor jobban lemenne.

Persze, rébuszokban beszélek.


Ja igen, a fenti képben benne van a terápia, csak mindig elfelejtem. El kell menni squashozni. A squash és a bibliakör ugyanakkor van. Jaj jaj, mi lesz a bibliakörrel? Ha a hitem eddig nem segített, talán a mozgás fog.

Ráadás: ma újabb rekord dőlt, reggel a mérleg 96,4 kilót mutatott. Hyvä minä! Hajrá én!

Nincsenek megjegyzések: