A következő címkéjű bejegyzések mutatása: érdekes. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: érdekes. Összes bejegyzés megjelenítése

2009. május 4., hétfő

Beszélõ oldal

Talátam egy internet oldalt, ahol egy kedves hölgy mondja el a fontosabb tudnivalókat. Nagyon tetszik az ötlet! Meglepett. http://www.szuleteshete.hu

Olyat már láttam, hogy a keresõben egy nõ türelmetlenkedett, bátorított, de nem igazán szólt hozzám. Ez meg itten elmondja, mit hol találok. Még azt is elmondja, ha nem tetszik, hogy tudok tõle megszabadulni.

2009. január 1., csütörtök

Gyogyós Pelikán?

Most nem Kaláka, hanem az internetes repjegyrendelés foglalkoztat, a pelikánon vettünk repjegyet, darabját 26 EUR-ért. Gyanúsan olcsó, ennyiből nem jutnék el kocsival Tamperébe se, és ez nem fedezné még az illetéket sem. Lehet, hogy mégis ilyen olcsó most repülni? Nézzük, minden variáció ilyen pár eurós. Ugye nincs ma április 1-e? Olvassuk a vásárlás utáni számlát, a szolgáltató Szlovákiában működik, valamit nagyon elszúrhattak, talán az Euro bevezetése okozta a (szoftver) hibát náluk. Mindenesetre a hitelkártyáról a pénzt levonták...


Jegyzem meg, hogy náluk ma a New Yorkba szóló jegy is csak 40 EUR! Most érdemes venni. A vízum maga többe kerül. Én csak szólok, de felelősséget nem vállalok, ha a cég az ilyen olcsó árakkal csődbe megy, ne nekem panaszkodjatok, ha végül kiderül, hogy az olcsó akció bug (bogár), vagy kacsa, vagy pelikán.

2008. február 8., péntek

Bevonják az aprót

Március 1-től megszűnik az 1 és 2 Forintos, mint ahogy jó 10 éve eltűnt a Fillér. Minszkben sincs apró, a legkisebb "érme" a kb 1 Forintot érő 10 Rúbel volt, ami kis méretű papírpénz. Ennek ellenére a fizetőparkoló tábláján még mindíg érméket tüntetnek fel. Ami érdekes, hogy a 10-es és 20-as érme között 15-ös érméjük is lehetett egykor. A tábla szerint.

Érthetőbb így a tábla a külföldieknek, mint a mi FIZETŐ feliratunk...