De klassz kijönni a szkvassról, ha a szemedbesüt a nap, amikor pattansz fel a bringára, hogy a félig még havas úton hazatekerj! Basszus, nyolc óra, és még tiszta világos, valamikor fél kilenc táján sötétedett csak be, hála az óraátállításnak. És ma elõkerült a bringa.
Mióta a doki megpiszkálta az emésztésem rendben, félnetek nem kell, most nincs se para, és a szomszédasszonynak sem jut munka (agyturkász shrinker, de a jobbik fajta, mert nem embereket gyógyít, hanem intézeti nevelõket). Kiszkvassoltam magam, és úgy érzem fogytam egy csomó kilót, bár a mérleg még hazud. Kakas kukorék száll a tájon át. Fázom, becsukom az ablakot.
Becsuktam. Jutott eszembe a korán, holnap korán felkelek, hogy elmehessek úszni, reggel hétkor, szintén világosban. Itt a nyár már mindjárt, olyan hosszak a nappalok. Vagy megfordítom: fogynak az éjszakák. Én is fogyok, legalábbis lélekben, ma csináltam 3x8 hasprést, és teljesen belefáradtam. Aztán elolvastam 20 oldal könyvet, az is szellemi munka, míg jár az agy, ég a kalória, fogynak a kilók. Na ez nem biztos, mert a szervezet közben a szélbõl, a napból, és a kozmikus sugárzásból energiát vesz fel, na meg széndioxidot, ami tömény szénhidrát, ha vízzel keveredik. Szerencsére nem tudok fotoszintetizálni.
Mondom, javul az emésztõm, mert mióta a doki rámijesztett a kukkolójával, azóta mellõzöm a (finn) tejet a kávéból, ami nem pasztõrzött, hanem robbantott, és hasmenést okozhat, mellõzöm a kávét is, naponta csak 1-et vagy esetleg kettõt iszok, és hamarabb el is alszom este, és mellõzöm a kólát is, a mentes kólát, a zérósat, mert annak az édesítõje is hasmenést okozhat, meg a kávéba sem teszek édesítõt, mert az aszpartám ki tudja mit okoz, szóval mióta se kávé (csak 1 vagy kettõ), se kóla, csak a cukros, az is mértékkel, max fél liter/nap, azóta úgy érzem az emésztésem helyreállt, legalábbis lélekben, a szomszédasszony segítsége nélkül is, úgy érzem, mindent megemésztek, még a fizetésemelést is, mindenki meg van elégedve, hát még én, mert fogyok, már biztos, hogy talán, remélem. Ha jó az emésztés, akkor minden tápanyag bejut, és akkor nem éhezik a szervezet, és a kevesebb is elég. Na, ezt akartam kimondani végre, csak nem jöttek a szavak a megfelelõ sorrendben. Ugyanez történt a stratégiával is, megírtam, aztán a 33 oldalból kivágtam vagy huszat, és most már olvasható, szerintem túl sokat blablázok.
Ma megittam mégis a második kávét, és most lássátok, nem mûködik a korai alvás, mindjárt bekapcsolom Kjell Westö-t, az mindig elaltat. Most csináltak a könyvõl filmet, de a háborús és történelmi filmbõl szerelmeset csináltak, nem értem, hol a szerelmes szál, max a kétharmadnál van benne valami románc, amikor a focistát a nõvel akarják rávenni, hogy igazoljon át.
Na de vissza a hosszú napokhoz, és a rövid estékhez, és az olvasni és hallgatni valóhoz, a kólán túl a világ sokkal világosabb.
Ezt most biz isten nem másoltam, nem is fordítottam, nem is tudom, miért mondom.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése