2012. április 11., szerda

Biztonsági kód

Találtam egy bugot a telefonomban. Apró, de bosszantó hiba, azt hittem, frissíteni kell a szoftwert, hogy megoldódjon, de közben rájöttem, hol a hiba. A mail for exchange levelezõ csak akkor mûködik, ha beállítom a biztonsági kódot (ha elveszik a telefon, ne férjenek a céges leveleimhez). 3 hónap után meg kellett változtatni a jelszót, az sikerült is, de azóta minden nap, mikor a levelezõt elindítom, panaszkodik, hogy lejárt a biztonsági kód, változtassam meg. Beírom a régit, megadom az újat, erre kiírja megint, hogy lejárt a biztonsági kód, változtassam meg. Másodikra végül elmenti. De csak egy napra, másnap újra kezdi, úgyanúgy kétszer kell megadni.

A gond az volt, rövid kódot adtam meg, 4-jegyût, amit elvileg nem lenne szabad elfogadnia. Nem ír hibát, hanem újra kéri, másodikra megeszi. Másnap megint látja, hogy valami nem jó, megint kéri.

Erre csak akkor jöttem rá, mikor hard-reseteltem (érdekes 4 gombot úgy nyomni egyszerre, hogy nincs is billentyûzete...), és minden elveszett, és mindent újra kellett telepíteni. Szerencsére az Angry Birds, a Sport Tracker, és a Joiku Hotspot megmaradt. Ja, és megtaláltam a beépített idõjárás programot is. Az újratelepítéskor szépen kiírta, hogy 5 számot kell megadni legalább.

Azon gondolkoztam, hogy teszterként vajon gondolnék-e erre a teszt esetre? És hogy maradhatott ki?

(A telefonomon symbian belle fut.)

Nincsenek megjegyzések: