Egyik ismerõsöm írja, hogy szoftvert kellene készíteniük a telefonokra, elárasztani vele a piacot, mert a riválisok is ezt teszik. A Nokia mindig is jó hardwert csinált, de ez kevés. Ahogy elnézem, ma nem a strapabíróság a lényeg, hanem az, hogy minél többet tudjon. És ha sokféle program kapható rá, lehetõleg ingyen, akkor venni fogják.
Emlékeztek az MS DOS-ra? Másolni lehetett, sõt, a rendszer része volt a rendszerlemez készítõ (és lemez másoló) program, amivel úgy terjedt, mint a kolera. Nem tudom, hogy az hogy terjedt, de úgy gondolom, hogy gyorsan. Szájról szájra. Floppyról floppyra. Abból nem sokat profitált az MS, de úgy elterjedt, hogy az lett a de-facto szabványos rendszer.
Ha ingyen elérhetõ (másolható) lenne a program és a zene a telefonra, akkor az is elterjedne... És nem úgy kéne ingyen adni a programot, mint ahogy most csinálják, hogy csak akkor indul be, ha van internet kapcsolat, hanem úgy, mint a shareware vagy freeware programokat: korlátozott ideig mûködik, vagy küldj támogatást, ha tetszik. Na akkor lesz itt növekedés, ha ingyen adják.
Csak ki kell találni, mibõl lesz aztán a fizetés.
2 megjegyzés:
a hardware-bol
Nos ezzel az a probléma, hogy csak azt adhatod ingyen, ami a tied, vagy legalábbis szerződésed van róla, hogy szabadon használhatod, továbbadhatod.
Megjegyzés küldése