2012. április 19., csütörtök

Távirányító

Döbbenet. Most láttam valami leárazásos hirdetésben egy univerzális távirányítót, amit azzal reklámoznak, hogy cseréld le a lakás összes távirányítóját egyetlen univerzálisra. Ismerõs? Ha már túl sok van otthon, a tévéhez, videóhoz, a zenegéphez, garázsajtóhoz, fûtéshez stb, vegyél még egyet! Tök jó ötlet, oda eladni még többet, ahol már így is sok van.

Univerzális távirányító

A történet azért érdekes, mert minden háztartás tele van távirányítókkal, emlékeim szerint a szüleim a tipikus mintapélda: legalább 3 tévé, videó, stb, ha náluk vendégeskedek, soha nem tudom, melyik melyiket kapcsolja. És azért érdekes, mert nekem is szokásom volt a távirányító halmozás, és nekem is volt 3 készülékes univerzális távirányítóm.

De most nincs egyse. A hirdetés kapcsán jutott csak eszembe, hogy egyáltalán nem kell otthon keresgélni a távirányítókat, nincs olyan, hogy félre nyomok és mást kapcsolok ki vagy be, mint amit akartam, mert egyáltalán nincsen otthon olyan készülék, amihez távirányító kellene. Na és ez a döbbenet. Úgy élünk nélküle, hogy észre sem vesszük. És nem is hiányzik.

Ugye ugye, a marketing az, aki felesleges dolgokat akar ránk sózni?

2 megjegyzés:

LJ írta...

Hehe. Döbbenet. Nekünk van távirányítónk, mert szeretünk zenét hallgatni a hifiből, mert nem szeretjük, ha a gyerek a számítógépről néz mesét, és különben is sokkal kényelmesebb a kanapén ülve filmet nézni, mint laptoppal az ölünkben. Viszont az erősítő távirányítója programozható, és át tudja venni az összes többi feladatát. Nem kell külön univerzálisat venni, mert gondolt erre a gyártó. Na ez, ez dobbenet. :)

kövi sára írta...

know me. love me. buy me.

(know me, love me - PR; buy me - mkg)