2012. július 29., vasárnap

A fõzés nyugtató hatása

6 óra alvás után frissen és üdén ébredtem, lám jót tesz az esti meditáció, s a konyhában játszottam Muumi mammát, tettem vettem, befõztem az epret és az áfonyát. A 2.6 kiló eperbõl 2.6 üveg (1.6 liter) lekvár (dzsem) lett, és kb 1 liter szörp, a levét lemertem, és a 0.6 kiló áfonyából kb 0.6 liter, ennek a levét nem kellett lemerni. A lekvárt hillosokeri-vel, lekvárcukorral csináltam, amiben a cukor mellett benne van a kálium szorbát tartósítónak, a pektin kocsonyásítónak, és citromsav stablizátornak. Lekvárfõzés közben, míg a család felébredt, volt idõ meditálni, és helyrerakni dolgokat. (Kovászos uborka és csemege uborka 1-1 nagyobb üveggel lett.)

Tegnap kérdezték, hogy megyek-e idén is a gulyásfõzõ versenyre. Ha nem jön közbe semmi komoly addig, akkor vega gulyással indulok. Tavaly utolsó lettem, hiányolták belõle a húst, idén valami tartalmasabbat kéne, mondjuk "babgulyást".

1 megjegyzés:

Negra írta...

Te!
Vega gulyásban húst keresni???? :D
Jesszusom, kikkel vagy Te körül véve??? :D