2012. július 2., hétfő

Lekvárt fõztem

Én meg eperlekvárt fõztem tegnap a megmaradt eperbõl. Elfelejtettem, hogy le kell merni a levét, helyette vega zselatinnal sûrítettem, ami lisztes ízt ad neki. Egyetlen üveg lett csak, de ebbe nincs ám vegyi anyag. Leszámítva a nátrimubenzonátot, meg a cukrot, meg a süritményt. Aztán egy napig dunsztoltam, a biztonság kedvéért törölközõbe csavartam és bedobtam a szaunába. Ma nézem, szép a színe, az állaga, de csúszkál az üvegben, mint valami kocsonya. Lehet, hogy kár volt bele a tartósító, holnap elfogy a palacsintába.

Update: rossz íze lett, kidobtam.

1 megjegyzés:

Névtelen írta...

Ez a másikba ment volna, de oda névtelenül nem lehet:
Heh, én azóta alszom jól amióta munkanélküli vagyok, nos stress, no problem. Azér tegnap nekem is fájt a fejem, jönnek-mennek a frontok. (Meg azért világosban kevesebb alvás is elég ;)) meg ajánlom ezt a cikket is: http://www.bbc.co.uk/news/magazine-16964783
R.