Vajon miért rühellem, ha olyan információt osztanak meg, ami mindenki számára elérhetõ, amit épp az elõbb láttunk a tévében, olvastuk a neten, és még a csapból is az folyik? Az, hogy valaki aranyat nyert az olimpián, oké, de miért kell ezt elküldeni minden fórumon? Akit érdekel, az úgyis nézi, olvassa. Mintha verseny lenne, ki tudja a "hírt" hamarabb közölni. De nem hír az, ami mindenki számára elérhetõ.
Lelkes kopi-pészt embereket mindenhol találni... Valami egyedit mondanának!
Mikor értik már meg végre, nem az a jó fej, aki lemásolja a máshol elérhetõ információt, hanem az, aki új információt dob be a közösbe.
4 megjegyzés:
A zemberek már csak ilyenek. :) Nincs egyéniségük. Én is falra mászok, amikor zsinórban 15 bejegyzés Gyurta Daniról szól. A sporthíreket amúgy is mindig átugrom a híroldalakon...
Tudod, a sporthíreknek is megvan a maga helye, az ujság utolsó elõtti oldalán. Azok, akiket nem érdekel a világ megváltása, nekik is hadd legyen olvasnivalójuk, hogy elmondhassák, hogy õk is olvassák a Népszabadságot. Na de hogy értelmes felnõtt emberek továbbítsanak feleslegesen híreket, igazán sajnálom. Butaság. Vagy hirtelen felindulás. És úgy látom egyre több az ilyen, már a céges belsõ levelek között is volt "mit csinálj, ha agyvérzésre gyanakszol" típusú körlevelet.
Szerintem ezt azért csinálják, mert nem történik velük semmi. Az életük eseménytelen vagy eseménytelenebb mint szeretnék. Így aztán magukévá teszik: mi magyarok nyertünk egy aranyat, én is magyar vagyok, nézzétek nyertem egy aranyat!
Meg a hír megosztása felér, illetve egyenértékű egy virtuális szurkolói felkiáltással: nyertünk!
Levena
Nekem az sem tetszik, hogy facebookon odairjak: ha lajkolod a kepet, az olyan, mintha gratulalnal neki
a francokat olyan.
B
Megjegyzés küldése