Úgy néz ki az ECDL biznisz megbukik: végre nem lehet tipizálni azt, amit nem kellene. Eddig mindenkinek a fejébe verték, hogy az alt i + i gombbal lehet hiperlinket beszúrni, aztán jött az újabb változat, amiben alt n + i-t kell nyomni, erre most jön a legújabb, a csempés változat, amiben megdughatják az ECDL papírjukat, akiket rákényszerített ez a buta rendszer. Meg ami rákényszerített az ablakokat az emberekre. Szerencsére vannak jobb rendszerek is, L-lel kezdõdnek és X-szel végzõdnek, szabad?... de azokról most ne beszéljünk.
Nekem az alt e + s (irányított beillesztés angol office-ban) volt a kedvenc mûveletem, sok egerészéstõl megkímélt, most az alt + h + v + s kombinációval jön elõ, de az újban már felesleges lesz megtanulni, mikor ott úgyis minden türelem és keresõ kérdése lesz...
Csak azért szídom, mert villamosmérnökként programozni tanultam, s mindig is feleslegesnek tarttam az ilyen fajta vizsgákat. A hülyéje azért nem vesz fel programozni, mert nem tudom használni a wordot? Nem felhasználója, hanem csinálója vagyok én a kódnak. Ezért is olvastam örömmel az Index írásában: "A Windows 8 használatának elsajátításához nem ECDL-vizsga kell, hanem türelem, figyelem és nyitottság."
---
Közben valami valami nagy buli készül a hordozható piacon is: a Nokia és a Microsoft szeptember elején együtt zenélnek. Lehet, hogy lagziba megyünk? Vagy csak a csempéket illesztik kisképernyõre?
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése