Tegnap kiálltam az udvarra, a kiskertbe, vagy mondhatom úgy a teraszra, hogy lássam hullani a sok perszeidát, hagyjam potyogni a fejemre, bele a zsebembe, hogy aztán ma ott vigyorogjanak velem a sok megvalósult jókívánságokkal. Aztán semmi. Lehet az északi fekvés miatt? Vagy azért, mert megint a hangyák ették meg a napot? Aztán ránéztem a naptárra, megint tizenharmadika, még szerencse, hogy nem vasárnap.
Aztán kétségbeesetten nekiálltam sétálni az udvaron, a lóheremezõ közepén, hogy hátha véletlen a szemembe ugrik egy négylevelû, annyira akartam a gyógyító sugarakat, de aztán csak nem jöttek. Persze, mert még mindig tizenharmadika.
Azért ma megvolt, aminek meg kellett lenni, egy fél nap az orvosokkal, allergiákról, gyógyszerekrõl, horkolási apnoéról, meg mindenféle másról. Engem a sztetoszkóp érdekelt, kérni akartam egyet, de csak matricát kaptam, nem voltam jó gyerek. Közben jól megvárakoztattak, majdnem lekéstem a déli adást, meg a délutáni meetingeket. Kicsit kába voltam még, de csak kibírtuk. Mióta manager lettem, baszogatni kell az embereket, na, most is fut a performancia teszt valahol a felhõben, írja az algoritmus a bugokat szépen a kvaliti centerbe.
Jön a nagy trutyi, látom emelkedni, a részvényárfolyam meg visszaesett, s hamarosan kiderül kit sodor el az ár, kinek ér véget a világ még karácsony elõtt, és ki reinkarnál és melyik cégnél újra. Lehet, hogy indiai lesz a fõnököm? Utaznék Madrasba, de az már nincs, most Chennai-nak hívják, ott volt a Teozófia fellegvára. Olvasom Blavatsky-t, mit üzen, a kollegám meg jógázni tanít. Önszorgalomból mondatokat tanulok mindenféle indiai nyelven, tudom már bengóliul, tamilul, teluguul és hindiül azt, hogy hello.
Mindjárt (vagy már elmúlt?) öt éves lenni a blog, nem, hat, mindjárt iskolába jár, jó lenne megtanítani befogni a száját, hogy csak akkor beszéljen, ha kérdik, és megtanuljon nyugton megülni a seggén, ne ficánkoljon már annyit. Le kellene építeni ezt a ragaszkodást a dialektikus örömökhöz, mint pl evés.
Mondtam már, hogy az egyik kedvenc kajám a pesztós tészta? Hozzávalók: apró szeletekre vágott itáliai sajt (padano, parmigiani), apróra vágott paradicsom, vagy napon szárított, ha friss nincs, karikára vágott olivabogyó, egy tál kifõtt penne tészta, két evõkanál zöld pesztó, egy evõkanál olivaolaj, elkeverni és megenni.
Hol is tartottam? most vihar elõtti csend, ül a kifáradt bohóc, csak a lába leng, meg a lóhalál.
Priority 1 kategóriába soroltak, bármikor jöhet értem a telefon, meg az intubáció. Csaknem.
1 megjegyzés:
Hangyak? Napot? Megint?
Megjegyzés küldése