Az unatkozás mindennél rosszabb. Még hülye semmitmondó blogot írni is. Ha megfordítom a fenti állítást, akkor kicsit pozitívabb: az unatkozásnál minden jobb. Felkeltem, unatkoztam, ezért elindítottam a mosást. Aztán unatkoztam, nekiálltam felszámolni a mosogatóban álló mosatlant. Zúg a gép, s unatkozom. Elindítottam a kávéfõzõt, kész a kávé, unatkozom. Elpakoltam a konyhai pulton felgyûlt mûanyag dobozokat (jobb helyet kellene ezeknek találni), szerszámokat, fûszereket, meglocsoltam a virágokat (a kintieket minden nap locsolni kell, mert kókadnak ebben a kánukulában), megittam a kávét, s megint unatkozok. Templomba menni már késõ, majd megyek a délutániba. Úszni jó lenne, de süt a nap, oda majd megyek 6 után. Tévét nézni nem akarok, az unalmas. Mit csináljak?
Tegnap elmentem Petihez. Ott jártam Inkooban, megnéztem a falunapot, a falunapon árúsító ismerõst, meg Karjában a festõt, bár eszembe jutott volna elvinni a kerékpárt, pikkpakk meghegesztette volna a féktartó keresztrudat. Dolgos ember, csodálkozom, hogy bírja nyugdíj után ennyire, egyedül. Ha már arra jártam, felhívtam Petit, hogy itt vagyok, van-e birkapörkölt. Csodás helyen autóztam, komp vitt a szigetre, csodálatos idõben ültünk a kikötõi étterem teraszán, aztán grilleztünk, birkát legeltettünk, s Peti hipphopp kivágott 20-30 nagy, 20-30 méteres fenyõfát, mert most van rá ideje. Úgy tûnt, mintha nem tudna mit kezdeni az idejével, talán unatkozott, fogta a motoros fûrészt, és kb 20 perc alatt kivágta a görbéket.
Hát így van ez? Amikor az ember unatkozik, amikor már szétveti a kín, hogy valamit tenni kell, akkor állunk neki a nagyobb munkának?
Miért van az, hogy nekem a mosogatás, a mosás, a takarítás, rend rakás ilyen "unatkozom-küszöböt" meghaladó munka? És mennyire kellene unatkozni ahhoz, hogy megborotválkozzak, hogy átrendezzem a hálószobát, hogy felmossak, hogy kigazoljam a teraszlapok között kibújt fû és vadvirág csomókat? Miért várok arra, hogy majd megjön hozzá a kedvem. Azt hiszem most megyek, nekiállok legalább az egyiket (a hálószoba már égetõen fontos lenne) megcsinálom. Mert az még mindig jobb, mint 4-ig itt unatkozni.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése