2018. július 13., péntek

Túrógombóc

Történet: megint hoztam túrót, megint túrógombóc volt. Gondoltam megosztom veletek is a receptet fázisképekkel, mert az olyan trendi.

A hozzávalók és recept: F Nagy Angéla p 332.

A gombócot bekeverjük, másnap kifőzzük, és olajban pirított korppujauhoba forgatjuk. A morzsába kevertem egy kevés aprószemű kristálycukrot, mert úgy jobban ropog. Tálalás előtt cukros kermaviilivel öntöm le.



A túró már nem 500 hanem csak 450 gramm, a finn gríz meg apróbb szemű, legközelebb kevesebb búzadarát kell bele tenni, hogy a túró jobban érvényesüljön. A gyerekek mind megették. A maradék morzsát az egerek és a hangyák vitték magukkal munkahelyi ebédre.

Most bónusz fotó, megmutatom milyen, ha nem én fõzök:

A virágot nem mertem megenni.

Nincsenek megjegyzések: