2018. szeptember 3., hétfő

Kompenzál

Vettem a lányomnak egy korit. Ez amolyan kompenzáció volt, mert elõtte vettem magmanak egy kocsit, most nekem is van, amit el kellene nevezni, s mondta (a lányom), hogy egy korcsolya igazán beleférne a pénztárcámba, ha már ilyen vaskos. Pedig dehogy. Lent kiderül.

Lementünk a lenti játszóra, mert ott van egy betonos kosárpálya, amit senki nem használ, és ott lehet gyakorolni a korizást. Odajött egy ismerõs csaj (tud magyarul, még a lányaink együtt jártak tornázni, neki hoztam valamikor a rókás képet, amit azóta sem adtam oda, mert soha nem úgy találkozunk, õ is mondta, hogy jól áll a szakáll - ezt tegnap is mondta egy 60 körüli csaj, hogy olyan "handsome" vagyok szakállban - hamarabb kellett volna növeszteni, talán még az exemnek is tetszene), mert amíg a lánya tornázott, épp volt egy kis ideje. A torna a közeli iskolában van, s mikor hétfõn viszem haza a lányom, gyakran meglátom a buszmegállóban õket, és elviszem a boltig,  nekik is 8-ig tart a torna, nekem is akkor kell haza vinni a lányt, szóval elég gyakran összefutunk, s ott laknak, azon a kis úton meg vihognak hátul a hátsó ülésen. A bolt mellett laknak, nekünk útba esik, nekik meg nem kell fél órát várni a következõ buszra.

Na ez a csaj, legyen a neve R* kérdi, hogy mennyibe került a kocsi. Mondom neki, hogy ingyen volt. Csak néz, hogy hogyan. Úgy, hogy nem kellett fizetni semmit, csak elhoztam. Gondolom majd küldenek számlát havonta, de az olcsóbb lesz, mint az elõzõre amit költöttem. De ezt már annyiszor elmondtam, hogy csak ismétlem magam.

A helyzet az, hogy papirt sem kaptam róla, se egy forgalmit (mert most már elektronikus, nem adnak róla papirt), csak a két kulcsot, vagy kártyát, vagy mit, mert ezt már nem kell bedugogatni, meg nyitogatni, elég, ha ott van a zsebemben. Tetszik. Az is, hogy a kerék jelez, ha lapos, akkor be kell menni vele a szervízbe... Aminek van egy havi díja, és ingyen csinálják. Szóval nem ingyen, mert nincs ingyen ebéd.

Szóval lementünk a gyerekkel korizni, fején bukósisak, szegény úgy elfárdt, hogy bõrig izzadt. Pedig - na és itt elfelejtettem, hogy mit akartam írni. Elkészült a holnapi ebéd, megyek párnára lehatja fejét, alszik a bogár a darázs, meg gondolom az új autó is aluszik.

---

A mormon csajra igértem, hogy visszatérek. Felejtõs a dolog, tegnap kiderült, hogy az elõzõ pasija is ott lakik velük. Nem leszek mentõkötél. Frissítettem a tinder profilom, hátha észreveszi.

De hogy mit keres valaki a tinderen, ha mormon...?

Nincsenek megjegyzések: