2008. szeptember 3., szerda

79-64

Majdnem az első kocsink rendszáma. Gyerekkorom óta az összesre emlékszem, az első Trabant volt, aztán Skodák, Dacia, megint Skoda és Zsuzsika. Az egyik Skoda rondán végezte, de megmentette a benne ülőket. Na. Hogy a rendszámok, meg telefonszámok miért maradnak meg, nem tudom, egyelőre a PIN meg egyéb kódok is jól bírják. Van olyan számlaszámom is, amit fejből.

A fenti a mai meccs eredménye. Megbeszéltük, hogy a finn-magyar meccsre, kosárlabda, kimegyünk szurkolni. Ma meg bemelegítünk, kocsmában néztük, lelkes, 25 fős társaság. Szurkoltunk, 42-ig vezettünk, aztán sorra maradtak ki helyzetek. Sültkrumpli fölött néztem a meccset, mert Baracskai is kosárlabdával szerepel a könyve elején. Meg a blogján is. Na nem ezért. Ezt a játékot értem. Nem szépségre*, hanem pontra megy. Nem a bíró hangulata dönti el, ki hány pontot kap, mint a műugrásban. Bár ahogy elnézem, az osztályzás is szubjektív. Látom, próbálják objektívvé tenni a sportban is: ha szétáll a lába, levonás, ha nem függőlegesen érkezik, levonás, ha kimarad egy forduló, levonás, ha piros a fürdőgatyája, levonás. De az attól még egyedi és érzelmi döntés marad. Mert ahogy a műhely tanárom mondta, meg kell szagolni a csavart, és érezni, hogy M3.5 vagy M4. Esetleg whitworth menet. A szakértő mester "érzi", mennyire volt jó az ugrás. Mennyire mondott újat az a szakdolgozat. Még szerencse, hogy a kosárban nem adnak 1.95 pontot. Csak 0, 1, 2, és 3 pontos dobás van. Az ellenfél inkább ez utóbbit gyakorolta, nekünk az 1 pontos sem jött mindig össze. A számok embere jobban érti az ilyen egzakt pontozást. Objektív? (Nem ravasz. Elsütőbillentyű.)

Az viszont érzésre megy, mikor kér az edző időt. Gondolkoztam, mit mondanék szünetben, mikor kérnék időt, és mit mondanék a fiúknak. Ott ált köztük az egyik coach tanárunk is, kosárlabda edzés elméletet tanított Várgesztesen az intenzíven. Nem szólt bele, ahogy láttam, csak a szemüveges beszélt. Ha jön két hét múlva, majd megkérdezem, hogy látta ő, bentről. Vagy megkérdezem tőle pénteken.

Ő lesz az államvizsgabizottság elnöke.

*Azért a szépség és az eredmény összefügg. Ahol van harmónia, összjáték, előre látni lehet a győzelmet.

1 megjegyzés:

Gyula írta...

Láttam az összefoglalót. Hasonló érzéseim voltak. (Leszámítva a tanárokat- mert én csak a sporteseményre koncentráltam...)