2012. augusztus 6., hétfő

Mai örömök


Ma hogy, hogy nem, becsöppentünk egy indiai kisfiú szülinapi bulijába, ahol alig volt hozzánk hasonló színû ember, de legalább 100 indiai, tamilok, teluguk, hinidk, bengálik vegyesen, még jó, hogy van az angol, és mind megérti egymást. A gyerekek figyemét fizetett bohóc kötötte le, addig a szülõk multikulti módon kommunikáltunk. Érdekes társaság, pont mint a magyar bulikon, csak a ruhák mások (még a fiúkon is indiai viselet), és a kaják. Szerencsére nem kellett nézni, mit eszünk, minden kaja vega volt, de mégis, kellett nézni, mert jó csípõsen fõznek. Az indiai kaja soha nem akkor csíp, amikor eszed, hanem 1 perccel utána, amikor már késõ, lenyelted. A paneer-t felismertem, és volt valami lencsébõl készült túrógombóc, na annak majd elkérem a receptjét. Itt egy kis vegyestál (most sem tudom, melyik csípett annyira).


A másik érdekesség a mai napon az árverés: 9 euróért hirdettem meg valamit, amit most 31 euróért vittek el, kb 12 eurót reméltem érte (10-et, plusz a fényképes listázás árát). Nem értem, a végén olyan versengés alakult ki, 1 eurós lépésekben jönnek az ajánlatok 24-ig, aztán valaki tesz egy 30 eurós ajánlatot, amit megfejelnek még egy kicsivel. Hát, minden eladásom legyen ilyen sikeres! Lehet, hogy szerencsés volt az idõzítés?

Ti ezt értitek? 2 vevõ is magának nyomta fel az árat. Szerintem beragadt az elsõnek a nyomógombja, s még így is volt valaki, aki ráígért 1 eurót.

4 megjegyzés:

Betond írta...

Lehet, hogy elõbb felviszi az árat a reális szintre? Miért 1 eurós lépésekben? Maaargiit?

Névtelen írta...

A licitáló előre megadta a legmagasabb árat, de a rendszer csak a minimálissal (1eur) emeli a látható értéket. Azonban ha jön egy magasabb licit, akkor visszalistázza hozzá az emelkedést. Pl 24-nél lejebb látszik egy koráábi licit, mert szabály szerint uakkor licitnél a korábban megtevőé a nyerő.

Negra írta...

Erről az autógumis, kerekes(?) felnis (?) "vaterázásod" jutott az eszembe...
Azt is milyen jól adtad el, többért, mint gondoltad...

Egy igazi mázlista vagy....
Nem akarod eladni nekem a babakocsimat? Hátha ezt is sikerre vinnéd, nem úgy, mint én! :P

murok marci írta...

dollárárverés?