2018. augusztus 10., péntek

A szakáll fogyaszt

Pár hete nem vágtam le a szakállam, most nő.

Mióta növesztem a szakállam, fogyok. Ergo a szakáll fogyaszt. Vagy a hasfájás, ami kb azóta tart, hol visszajön, hol elmúlik, de néha a szokásos 2000-2200 kcal helyett csak 1000 kcal-t birok enni. Máskor meg (pl a múlt héten Szerbiában) 3500-at. Ezt hívják szakaszos koplalásnak?

De az is lehet, hogy csak optikailag slankít, eltakarja a tokámat. Mondják is sokan, hogy sokat fogytam. Ha tudnák az igazságot, hogy az a sok csak másfél kiló... Vagy lehet, hogy régen, áprilisban láttak utoljára? Akkor valóban 7 kilóval több voltam.

Nem tudom, hogy megtartsam-e, kivárjam-e, míg megnő, és szép dús programozó szakállam lesz, mint a kollégáimnak. A gyermek azt mondja, hogy legyek szakállas, a két ex barátnőm azt mondja, hogy jól áll (ezen a fejen már ez sem ront :) ), az első feleségem azt mondta, hogy ronda, a második ennél diplomatikusabb.

Megnöveszteni nehezebb, mint levágni. Ha meg akarom nézni, milyen lennék dús szakállal, akkor hónapokig kell türelmesen kivárni, hogy megnőjön. A csupasz arcomat már ismeritek, ha valakit zavar, 5 perc alatt el tudom tüntetni. (Vagy találni kell egy ügyeskezű photosop machinátort, aki felvarázsolna a fotómra mindenféle szakállakat, de ilyet nem ismerek, meg ugye a lopott szoftvert sem támogatom.)

Motiváció1: ha eddig szakáll nélkül nem keltem el, hátha szakállal kelendőbb leszek a társkereső oldalon.
Motiváció2: hátha a szakáll mögött elrejtőzhetek, kevésbé leszek félénk, bátortalan, és kibújik belőlem az igazi pasi :) (szomorkás haha ikon helye).
Motiváció3: ha már a fejem teteje üres, legyen az alja szőrös. Ha elég hosszú lesz, majd megfordítom fejjel lefelé, (favicces haha).
Motiváció4: eltakarja az arcom, nem égeti meg a nap (anyajegyek).

Feltettem egy kérdést a szociális médiában, érdeklődöm, hogy a nők hogy viszonyulnak a szakállhoz, zavarja-e őket (pl csókolózáskor). Úgy, mint a rövidre nyírt fanszőrzet szokott.
A többség pozitívan áll a dologhoz. Mindenesetre most lehet, hogy nem ismernél meg, vagy megismernél, de furcsa lenne, és ez kiülne az arcodra, amitől elbizonytalanodnék, és azonnal elmennék borotválkozni.

Ergo jobb, ha most nem találkozunk, mert az álom súlyom még egy 15-20 kilóval odébb van. De akkor kockahas, meg charme... vigyázz, elkaplak.


(Itt a gráf. Ha extrapolálok, megkapom, hogy ezzel a sebességgel folytatva 1 év múlva Adonisz elbújhat mögöttem. Most is, de most a méreteim miatt.)

Nincsenek megjegyzések: