A következő címkéjű bejegyzések mutatása: iq. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: iq. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. március 8., kedd

Nő a lányom

Magyarázom lányomnak, hogy a virág azért neki, mert kislány, a kislány meg nő, és ma nőnap van. Locsolja szépen, és mondja, virágom van virágom, ahogy a Lolamesékben mondja Lola. Szereti. A virág meg tegnap este óta 5-6 virágot nyitott.

Úgy is nő, hogy ismeri a N betűt, és a 3-as számot. Tegnap este mutatja a neszeszeremen, hogy az a betű ott az ő betűje. Még nincs két éves. Egy ismerős nagymama (nem a miénk) azt mondta, majd 3 éves kora körül tudja megkülönböztetni a színeket, a lányunk ezt már másfél évesen tudta, tehát IQ 200. Vajon hány évesen kellene tudnia megismerni a betűket?

És a számokat? Anyuka finn órán volt, és nagyon várta, mikor ér már haza. Odavittem az órához, mutatom neki, majd ha a mutató ide meg ide ér, akkor ér véget az óra, akkor ül az autóba, és ér haza, és kopog be az ajtón. Erre megszólal: ez itt a hármas. Nyert. A hármas számot mutatta az órán. Honnan tudod? Az ajtónk mellett van egy 3-as, onnan.

Számolni mikor kellene tudnia? Mert olyan símán elszámol tízig, magyarul is, finnül is, hogy csak nézek. Tárgyakat is megszámol, az ujjait is, így számolni kb. 5-ig tud. Verseket, mondókákat végig mond, énekel, rendesen dallammal. A hallásával biztos nincs semmi gond.

A hétvégén kicsit IQ-ztunk vele. Fekete, fehér és barna kövekkel játszottunk. Elkezdtem kirakni egy sort, fekete-fehér-fekete-fehér, kérdeztem, milyen következik? Mondta, hogy fekete, és folytatta a sort. Mikor elfogytak a fekete kövek, panaszkodott, hogy nem megy, és folytatta fekete helyett a barnákkal. Csoportosítani is tud: a köveket 3 csoportba tette, mindegyiket a saját testvére mellé, barnákat, fehéreket, feketéket külön. A barnák voltak ő, a legkisebb csoport. Apa volt a fehér, anya a fekete csoport. Gondolom, a hajunk színe alapján is.

Aztán ma azt is mondta, hogy a családunk 3 tagú, és mutatta az ujjain, hogy ez anyám, ez apám, ez a picike meg mind megette. :)

---

Nagylányom is nő, mindjárt 17 éves, hétvégén ha lenne Mensa tesztírás, elvinném, mert erősen gyanús ő is. Magától nem akar elmenni. 17 éves kor alatt még nem lehetett tesztet írni. Jó kis ajándék, kényszer tesztírás.

2011. február 25., péntek

Kvíz - laterális gondolkodás

Ha ez egy béka:

ez meg egy dinoszaurusz:

akkor ez mi ez?

Megfejtéseket a kommentbe "Laterális gondolkodás" jeligére. Sorsolkodás hétvégén.

2010. április 22., csütörtök

Tanuljunk szerbül!

Ha KISOBRAN azt jelenti esernyő,
és PADOBRAN azt jelenti ejtőernyő,
mit jelent az, hogy PADA KISA?

Megfejtéseket a kiadóba.

2010. február 17., szerda

Vonat

Finnül a "juna vonit" értelmes, és vonattal kapcsolatos. Szokták emlegetni, akik hallottak róla.

Tegnap megkapta gyermekünk az első vonatos játékát. Csak úgy, mert volt a laptop vásárlásból ingyen tikettünk a játékboltba, és most lehetett levásárolni. Ilyet már rég akartunk venni, kapni az ikeában is, de még kicsi volt hozzá. Meg vaciláltunk rajta, hogy előbb építőkockát kapjon-e vagy duplo-t vagy valami mást. Hiába lány, a pónit, a hajvakarós barbibabát, és a helókittit egyhangúan leszavaztuk, remélem nem siklik ki a nemi öntudata, ha reál játékokkal fogjuk felnevelni. Legfeljebb majd ő is mensás lesz.

Szóval megvettük a vonatot, a párom megkérdezte, ugye nem baj, ha napközben összerakják és játszanak vele, és nem várják meg vele a fő vonatigazgatót, azaz engem, aki napközben a bányában csillézik. Persze, nem baj, összerakták. Kérdem telefonban, hogy egy kört ki lehet-e rakni belőle. Mondja, hogy nem, mert azok a kanyar ívek egyik ilyen, másik olyan irányba csatlakozik, a körhöz 8 egyforma darab kellene.

Jövök haza, és játszok a gyerekkel. A vonattal. Még jó, hogy a gyereket is érdekli valamennyire a vonat kereke, meg a mágnes rajta, így nem csak apa játszik vele. Bár időnként kiveszi a mozdonyt a gyerek szájából, és visszateszi a sinekre, mert hogy néz az ki, hogy a banános kocsi húzza a többit. És közben morgolódok, hogy hogy csinálhatják a sindarabok végét fixre, hogy nem lehet átfordítani, így most van 5 darab balos és 3 darab jobbos kanyarunk, ebből nem lesz soha kör. Pedig a körhöz 8 darabe egyforma, akár balos, akár jobbos kellene. Aztán ennyiben maradtunk, majd veszünk hozzá kiegészítő darabokat, és akkor nemcsak körünk, de nyolcasunk is lesz, meg váltónk, meg hidaink, meg vonatfordítók. És oda utaltatjuk a fizetésünket is. Csak a gyerek ne akarjon áttérni mégis a pónikra.

Mindez tegnap este volt, le is fotóztam az 5 balos és 3 jobbos kanyarból kirakható pályát.

Ma hív a párom, hogy a gyerek megoldotta a problémát. Addig addig rombolta és dobálta szét a sineket, hogy hirtelen nem tudta visszaépíteni az eredeti pályát, egyel több balos kanyarunk van, mint tegnap. Hát a gyerek varázsló, mert nekünk nem sikerült rájönni, hogy lehet azt a fa pöcköt (csap?) és a lyukat (horony?) egyik oldalról a másikra áttenni. Aztán kis vizsgálódás után rájött, hogy a sindarabok megfordíthatóak. Egyik oldalukon jobbos, másikon balos kanyar van.

Hurrá, mostantól végre tudunk kört csinálni, mert a gyerek megmutatta, hogy lehet az íveket átfordítani.

Én meg megyek és visszaadom minden diplomámat, és a mensa belépőkártyámat, és a friss mensás email címemet. Mert kreatív gondolkodásra nem tanít meg az iskola. Sem a magas IQ.

2010. február 14., vasárnap

Agile rejtvényfejtés

Vannak ezek a rejtvényújságok, vagy füzetek, tele keresztrejtvénnyel, meg skandinávval, meg olasz módra. Van bennük egy fajta rejtvény, amit pillanatok alatt, a szavak beírása nélkül is meg tudok oldani. Nem tudom, mi a típus neve, mert ebben az ebugatta nevű újságban nincs fölé írva, de a lényeg az, hogy a rejtvény úgy néz ki mint egy keresztrejtvény, betűrendben felsorolták a beírandó szavakat, és azokat kell beírni a rejtvénybe. Egy szót könnyítésül előre beírtak, és a végén néhány szó kimarad. Ebből áll össze a megadott vicc poénja. És itt csapok a homlokomra, mert a rejtvényfajta neve: poénvadászat.

Szóval ezt a fajtát mindenféle fejtés nélkül fejtem: a szavak párosan fordulnak elő a rejtvényben, páros számú két, három, négy, öt stb. betűs szó megy bele (mert a pálya mindig szimmetrikus), így lehet látni, hogy hol maradnak felesleges szavak, vagyis a vicc poénjához tartozó szavakat pillanatok alatt meg lehet találni, és a rejtvény kész. Ezt hívom agile (gyors) rejtvényfejtésnek (ejtsd: edzsájl)

Aztán annak is van egy szépsége, mikor a folyamatot végig csinálod, keresgetve beírod a szavakat (egymás után, mint a waterfall), hogy a rejtvény teljesen ki legyen töltve, de erre jobb az olasz módra, annál nehezebb csalni, vagy a sudoku.

A poénvadászatnál, mint az agile-nál is, a végeredmény a fontos. A poén. Sokszor azon gondolkoztam, hogy ez csak nekem megy ilyen könnyen, vagy mindenki így csinálja? Talán a mensában...

2009. július 3., péntek

Mensa és IQ tesztek

A mútkor kitőtöttem egy online IQ tesztet, mert olyan szépen reklámozták (és annyira sokszor), hogy magam is kíváncsi lettem, vajon milyen kérdéseket ad. Úgy szólt a hirdetés, hogy Obamának 137, neked mennyi? Aztán volt benne mindenféle ismert név (kíváncsi vagyok, lemérték-e, vagy megsaccolták, mert az IQ értéke egész jól megsaccolható, ez a definíciója). Mert hogy vannak jó és rossz IQ tesztek. A mensa.hu oldalon régebben volt egy lista mindenféle tesztekről, ahol a mensa tagok pontozták, melyik lehet hiteles, melyik méri pontosan, és természetesen korrekt módon az IQ-t. Mert ugyanis mi értelme lenne valakinek megírni egy hosszú, 40-60 perces tesztet, aztán a végén eredmény helyett egy fizetős oldalra mutató linket kapni, vagy azt, hogy add meg a telefonszámod, és (emeltdíjas) sms-ben küldjük az eredményed. Ja, meg feliratkoztatunk egy szolgáltatásra, ahol naponta kapsz emeltdíjas üzeneteket, ahonnan leiratkozni is egy még emeltebb díjas SMS-ben lehet. Na ez ugyanaz a kategória, mint amikor a leányom vett 10.000-nél több forintért virtuális datolyát (ez miért ly?) a virtuális tevéjének a virtuális teveklubban.

Szóval a gondom az, hogy nyomulnak ezek az online tesztek, mert az emberek kiváncsiak, és tudni szeretnék, hogy az övék mekkora a másokéhoz képest (íme egy ötlet ingyen: csinálj weboldalat, ahol ha a látogató beírja a méretét, megmondod neki, hogy az övé mekkora). Természetesen azt szeretnék tudni, hogy az övék átlagon felüli. Na de az átlaggal pont az a gond, hogy az emberek közel 50 százaléka átlagon felüli, a másik 50 százaléka meg alatti (közel, mert az átlag csak a normál eloszlásnál egyezik meg a mediánnal, na de az IQ a népességben közel normál eloszlású, de ne szőrözzük). Szóval ha valaki tudni szeretné, mekkora az IQ-ja, akkor tudnia kell szembenézni azzal is, hogy lehet csak átlagos, vagy átlag alatti is az eredménye.

Hogy ne legyen sértődés, a mensa is csak annyit mond a teszt után, megfelelt-e valaki a tagságnak való követelménynek (az IQ-ja magasabb mint az emberiség 98%-nak), vagyis a mensa teszten nem mondanak pontos értéket. Ehhez egy jó teszt kell, ami lehetőleg pontosan mér (minél pontosabb egy mérés, annál több kérdésből kell állnia és annál tovább tart kitölteni), és korrekt módon korrekt eredményt ad. Kevés ilyet ismerek, a legpontosabbak azok, amit pszichológusok vesznek fel mondjuk egy állásinterjúnál. De azért van webes IQ teszt is, na nem azok, amik a google oldalain jönnek fel mint fizetett hirdetések, ezek szerintem inkorrektek, fizetősek, léprecsalnak.

A korrektebb a dán mensa oldalán volt, amit most lekoppintott a magyar mensa is, ingyenes, és a végén ad eredményt is. Ha 100 pont felett vagy, az IQ-d az átlagnál magasabb. De aki le tudott éretségizni, az már 110 körül, aki diplomát tudott szerezni, közel 120 pontot körül teljesít. Az ország vagy egy vállalat vezetéséhez 130-135 közötti eredmény szükséges. Repülésirányítóknak 120 kell, ha több van, nem köti le őket a radarkép. Rendőr nyomozónak jó ha van 120 felett. 135 felett zseni alkatok vannak, akik ötleteket dobnak be. Sokszor furcsák, sokszor nehéz velük kommunikálni, és sokszor túlokoskodnak dolgokat (pl. hipochonderek). Szóval annyira nem jó, ha tól hosszú valakinek az IQ-ja. Legyen 120 körül, legyen formás, tudja az ember használni, ez a lényeg.

Ha a mensa próbateszten elérsz kb 130 pontot, érdemes gyanakodni, talán mensa tag is lehetsz.

2009. március 17., kedd

Tovább élünk

Végre egy jó hír: magas IQ-val tovább él az ember. Azt hittem, valami újat mondanak, hogy a magas IQ szétterjed és megvédi az érfalakat, megtanítja a sejteket szabályosan szaporodni és meggátolja a rákképzõdést, megállítja az öregedést. Ehelyett csak annyi, hogy az okos ember tisztálkodik (Makk Marci is megmondta!), nem dohányzik, nem iszik alkoholt, egészségesen táplálkozik. Azt hiszem megyek fogat mosni.

2009. február 19., csütörtök

Szexi ész

Szó volt már róla, hogy az IQ szexis (pontosabban afrodiziákum) most meg olvasom a HVG-ben (kösz a linket), hogy "a jó agyú házastárs szintén hatásos gyógyszer az aggkori szellemi leépülés ellen". Szóval akinek magas intelligenciájú társa van, az maga is részesül az IQ áldásos szétáradásából. A cikkből az is kiderül, hogy agyra is lehet gyúrni. Ezért vonzódnak a szőkenők az izomagyakhoz?

2008. június 26., csütörtök

Összefutások

Érdekes, mikor az ember Budapest és Helsinki között repül, nem fordult még elõ, hogy ne találkoztam volna valaki ismerõssel.

Az elsõ hazautamon a magyarországon élõ finn fõnökömmel és egy másik régi kedves kollegával találkoztam. Egyikük itt volt otthonról, másikuk munka ügyben utazott oda. Csodálkoztak rajtam: nincs két éve, hogy eljöttem a cégtõl, s lám, már itt vagyok kint megint. Ha tudnák az okát! Elõtte sokat, havonta utaztam, itt volt kint a fõnököm, s jöttem hozzá rapportra, meg tanfolyamokat tartani Helsinkibe, Ouluba, Tamperébe. Akkor megkaptam õt fõnöknek, és a havi egyszeri utakat költségcsökkentés címén megszüntették. Akkor nekem úgy tûnt, az új fõnököm 2 hetente repül. Hiányzott Finnország, hiányoztak az utak! Gondoltam, a másik munkahelyen majd többet keresek, és gyakrabban jöhetek, de csak egyszer, tavaly a Gulyás Grand Prix idején tudtam kiutazni. Tudjuk, mi lett belõle (ott ejtettem el esti szaunázáskor, hogy alkalomadtán visszajönnék).

Második hazautamon két volt kollegával repültem. Egy kicsit odébb lépek, és mást mondok: a szakdolgozatom témája coaching a software fejlesztésben: mit tud kezdeni a coach ott, ahol a régi SW fejlesztési módszerek, az alapos tervezés, dokumentálás már nem hatékony (mire a programot legyártjuk, a piacnak már másra lenne szüksége). Hát segíteni, bevezetni az újabb módszereket, agilis SW fejlesztést. Vagyis: agile coaching. Na akkor döbbenek, mikor kérdem, mit csináltak itt Finnországban. Tanfolyamon voltak, agile coachnak tanulnak. Paff vagyok. Tõlük megokosodhatnék. Persze látom, az a coaching nem az a coaching, nem a döntéshozót, hanem a végrehajtót támogatják, miután kiadták az ukázt. De akkor is, jó lenne tudni róla, mi folyik a nagycégnél, hogy megy ott az, amit coachingnak neveznek.

Most kifele meg egy régi ismerõssel jöttem: a helsinki egyetemen csináltunk valaha magyar nyelven önképzést, szabadegyetemet: saját szakterületünkrõl egymásnak tartottunk elõadás. Beszéltünk már róla, mikor a Prizmában összefutottunk, hogy folytatni kellene, az egyetemi kapcsolatok megvannak (akkor stílusos, ha az egyetemen tartjuk), téma is lenne (pl. IQ, agile), vállalkozó elõadókat is, közönséget is találunk. Meg az jó is lenne, kis magyar társaság megcsinálja a maga mindentudásegyetemét. Benne leszek a tévébe, heh, aztán lehet ezt az infoterméket jópénzen eladni, multilevelbe marketingelni, s direktmail kiküldeni, ahol tudjuk, hogy 15% vásárol, annak 15%-a minden további infó csomagot megvesz, gazdag tanácsadó leszek én is! (nem linkelem, nehogy valaki odamenjen hírlevelet vásárolni, keressétek meg) Mert ahogy a pókerarcok is elmondták, meggazdagodni a vesztõkön lehet. Abból meg van bõven, minden iparban a legjobb 2% keres, a többi 98% elvan, vagy veszít (marketingbõl úgy mondják, az elsõ két cég kaszál). Kár, hogy az IQ-ért nem fizetnek.

Találkoztam még további kedves emberekkel: a reptéren a régi helsinki magyar tanár és utódja egy idõben vártak vendégeket. Olyan még nem volt, hogy repülõn vagy reptéren valaki ismerõssel ne találkoztam volna.

Összefutottam céges éttermekben egy sor régi kollegával, a magyarországi részleg egykori vezetõjével, tegnap pedig egy sráccal, akivel a bázisállomás kabinetében hõmérsékletet mértünk és szabályoztunk együtt. De szép is volt, mikor együtt dolgoztunk!

Van ugye ez a keddi magyar nap, Helsinkiben az MBar-ban, ott is futottam már össze olyan régi ismerõssel, akivel otthon finn tanfolyamra jártunk együtt. A következõ csodálkozásom az volt mikor kiderült, hogy alkalmi magyar taxim itt lakik a lakótelepemen. Sõt, a lakótelepünkön legalább 10-12 magyar család él, ebbõl kb 5-6-ról tudok.

Vagy ennyire belterjes a finnországgal kapcsolatot ápoló magyarok közössége, vagy ennyire sok embert ismerek? Ennyire kicsi lenne a világ?

És finnországban élõ bloggerekkel mikor futunk össze?

2008. június 5., csütörtök

IQ eladó (hülye legyek)

Index, cikk: a hülye legyek hosszabb ideig élnek, mint intelligens társaik, mert a megnövekedett agyi/idegi aktivitás energiát von el a légy szervezetétõl. Ezek szerint nem leszek hosszú életû...

IQ eladó. Hülye legyek!

Vicc: nyomorék lány, egyik keze normális, másik égnek áll, kifog egy aranyhalat. Teljesítem három kívánságodat, mondja. Legyen az egyik kezem olyan, mint a másik. Erre mindkét keze égnek áll. Nem úgy, fordítva, erre mindkettõ bénán lóg alá. Mindjárt megõrülök! Kiált a lány, és úgy is tesz.

2008. március 13., csütörtök

IQ és szerelem

Hogy jön össze az a két dolog? Úgy, hogy van egy ilyen film: IQ, Meg Ryan-nel. Könnyed szerelmes történet. Mondanám, szupergagyi, lecsó után (szódával) elmegy. Albert Einstein és idős tudós barátai felkészítik a fiatal autószerelőt, hogy tudósnak nézzen ki, hogy ezzel elcsábítsa a csinos matematikust. Az autószerelő bátortalanul fellép a katedrára, és lassan belekezd: "Az életben minden utazás, amit az ember megértés és szeretet nélkül hajt végre." Einstein kijelenti: "Nem hiszem, hogy az Isten kockázna az életünkkel." Éljenek a hullócsillagok!

A fúzióra, és a szívre! Űrrakéták, huss!

2008. február 10., vasárnap

IQ

Mérő László tegnap az intelligenciáról tartott előadást. Hmm, érdekes és kimerítő téma volt. Szerinte korábban minden diplomás IQ-ja 120 felett volt, ez az emberiség körülbelül 10%-a, és diplomát is körülbelül ennyien szereztek. Most ugyanez a Master (Ms) szintű diplomára érvényes. Megtudtuk, mi az az intelligencia, nagyon nehéz definiálni, de ez egy olyan emberi jellemző, amit az emberek nagy többsége azonos módon, meglepően pontosan ítél meg ismert emberekről. Fénykép alapján nagyobb, 10 másodperc videó alapján kisebb hibával meg tudjuk becsülni, hogy valaki mennyire intelligens. Állítólag az amerikaiak intelligencia hányadosa és az iskolai eredménye erősen korrelál, és egymást is hasonlóan sorrendbe tudják állítani. Szó volt arról is, hogy az intelligencia belövi, hogy ki milyen munkára lehet alkalmas (mondjuk a katonaságnál), magas, 125 feletti IQ-val ne akarunk valakit arra kényszeríteni, hogy repülésirányító monitort figyeljen. Nem fogja lekötni. Arról is esett szó, hogy a cégvezetők, vezető politikusok IQ-ja 125-130-135 körüli, az ennél magasabb IQ-jú emberek zseniális dolgokkal szoktak kitűnni, ha más személyiségi tulajdonságuk ebben meg nem akadályozza őket.

Kell-e irigyelni a magas IQ-jú embereket? Általában nem. Mert az IQ nem méri az életrevalóságot. Mégis, ez egy olyan statikus jellemző, ami jól mérhető, és az idővel nem változik. Szemben az EQ-val, és más hányadosokkal, amik nem ennyire stabilak és egzaktak.

Hogy miért foglalkoztat ez az intelligencia dolog? Két okból. Egyrészt, mikor ráeszméltem, hogy az élet dolgaival nehezebben bírkózom meg, mint mások (elsősorban a kapcsolatok, irányítás terén), és hogy a gondolkodásom sokszor két lépéssel előbb jár, mint a beszédem (nem értették meg a gondolatmenetem), egy kollegámmal elmentem leméretni, mekkora. Hát igen, kicsit magas (lehet túlságosan is?), lehetnék Mensa tag. Másrészt, azt mondta Mérő, hogy az intelligencia "látszik" az emberen, a viselkedésén, a reakcióidején. És ez egy szexi tulajdonság. Nem így fogalmazott, hanem úgy, hogy "afrodiziákum". Nagyon meglepő, mert ez nekem nem szokott működni, legalábbis nem látszik a kapcsolataimon. Valószínűleg megtanultam az intelligenciát negatív tulajdonságokkal és rossz szokásokkal kompenzálni.

Beszélt Mérő még a Mensáról, a magas intelligenciával rendelkező emberek klubjáról. Oda az kerülhet be, aki az emberiség 98%-nál magasabb IQ-val rendelkezik. Azt mondja, nincs ezzel semmi baj. Olyan ez, mintha a 200 cm-nél magasabb férfiak, és a 190 cm-nél magasabb nők (ez nagyjából az emberiség 2%, mint a Mensánál) klubot alakítanának. Az előnye az lenne, hogy amikor a klubon belül egymással beszélgetnek, nem kell folyton lefele nézniük. Mint ahogy a Mensásoknak sem kell folyton lassabban beszélni, visszafogniuk a gondolkodásukat, mikor egymás között vannak. (És tényleg, mennyire tudnak néha hadarni!)

Most hallottam, ha valaki le akarná méretni az IQ-ját, a 15 éves Mensánál idén kedvezményesen, 1500 Forintért lehet tesztet írni. Hajrá. Most akkor ki is írhatnám: magas intelligenciával rendelkező társat keresek. Magasság nincs kizárva.

IQ vicc itt.

2007. március 21., szerda

IQ

Tudom, nem illene politizálnom, sem politikai viccet írni, de ez annyira aktuális, és szerepel benne az IQ túltengés, meg a SCI-FI, hogy mégis megosztom.

Egy férfi bemegy a high-tech bárba. Amint leül a bárpulthoz, észreveszi, hogy a pultos egy robot. A robot csettint egyet, és figyelmet kér, majd megkérdezi:
- Uram, mit szeretne fogyasztani?
A férfi elgondolkozik egy pillanatra, majd kér egy martinit. A robot néhányat csettint, majd megkever egy olyan martinit, amit a férfi még sohasem ivott. Ezután a robot megkérdezi:
- Uram, önnek mennyi az IQ-ja?
A férfi válaszol:
- Úgy 160 körül.
Ezután a robot beszélgetést kezd a relativitás elméletről, a csillagközi űrutazásokról, meg a legújabb orvostudományi áttörésekről stb. A férfi le van nyűgözve. Kimegy a bárból, de arra gondol, hogy más taktikát választ. Visszatér és helyet foglal a bárpultnál. A robot ismét csettint, majd megkérdezi, mit szeretne inni.
- Egy martinit kérek - mondja a férfi.
Az ital ismét csodálatos volt. A robot ismét megkérdezi:
- Uram, önnek mennyi az IQ-ja?
Ezúttal a férfi azt válaszolja:
- Úgy 100 körül.
Erre a robot beszélgetést kezd a fociról, a Forma 1-ről, meg Kelemen Annácskáról. A férfi még egy kísérletet akar tenni. Kimegy, majd visszatér és leül a bárszékre. Megint kér egy martinit, majd jön a kérdés:
- Mennyi az IQ-ja, uram?
- Izé, saccperkábé 50.
A robot csettint, majd egészen közel hajol a férfihoz és nagyon lassan megkérdezi:
- M-a-g-u-k i-s G-y-u-r-c-s-á-n-y-r-a s-z-a-v-a-z-t-a-k-???